На тлі нових політичних реалій на Близькому сході – формування нового уряду в Ізраїлі та посилення неформального союзу Росії та Ірану – офіційний Київ сподівається на покращення оборонної співпраці з Ізраїлем. Про це пише Володимир Кравченко у своїй статті для ZN.UA «Чому Ізраїль не дає ППО Україні: шість причин».
«Офіційний Київ сподівається, що під впливом іранського чинника уряд Нетаньяху змінить позицію Ізраїлю щодо оборонної співпраці з Україною», – зазначає Кравченко.
За словами автора, якщо під час майбутніх телефонних розмов президента Володимира Зеленського та Нетаньяху наша країна отримає від Ізраїлю гарантії посунути «червоні лінії», і Тель-Авів перегляне свою позицію щодо військової підтримки України, то українська делегація змінить свою позицію під час голосування на Генасамблеї ООН. Йдеться про голосування України за резолюцію з питання Міжнародного суду ООН, яку в Ізраїлі називають антиізраїльською.
«Ми не можемо сподіватися на солідарність із Ізраїлем у сфері ВТС. Але щодо протидії спільному ворогові, яким є Іран, то є надія, що посилиться співпраця в оборонній сфері», — сказав у розмові зі ZN.UA один із високопоставлених українських співрозмовників на умовах анонімності.
На користь цього сценарію, як зазначає автор, говорить те, що союз Росії та Ірану, скріплений постачанням російських літаків Ісламській республіці та іранських дронів - РФ, підштовхує Тегеран до більш агресивної політики проти Саудівської Аравії та Ізраїлю.
«Правий кабінет Нетаньяху буде змушений реагувати на ці погрози та шукати нових союзників. Крім того, Росія виводить свої війська із Сирії, зменшуючи тим самим свій вплив у регіоні. А це своєю чергою розв'язує руки Тель-Авіву на сирійському треку», – пояснює Кравченко.
Нагадаємо, 22 грудня лідер партії «Лікуд» і колишній прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, який цього року переміг на парламентських виборах, заявив президенту країни Іцхаку Герцогу про формування нового кабінету міністрів. До складу уряду Ізраїлю увійдуть представники правоконсервативного блоку, зокрема партії «Релігійний сіонізм». Це створило основу повернення Нетаньяху до влади.