Президент США Барак Обама різко засудив напад на американське консульство в місті Бенгазі на сході Лівії, в ході якого загинуло чотири американських дипломати, зокрема посол США в Лівії Крістофер Стівенс.
Обама назвав штурм консульства в Бенгазі "обурливим" і заявив, що він наказав посилити заходи безпеки в дипломатичних представництвах США в усьому світі.
Пізніше Обама виступив у Білому домі і пообіцяв співпрацювати з владою Лівії для того, щоб передати суду вбивць американських дипломатів. Точні обставини загибелі посла Стівенса і трьох інших співробітників американської дипмісії поки залишаються неясними.
Приводом для протесту став знятий за допомогою американських продюсерів фільм, який, за твердженням протестувальників, завдає образу пророка Мухаммеда.
В ході нападу в Бенгазі озброєні люди увірвалися на територію консульства США, відкрили стрілянину і закидали будівлю гранатами. Охорона відкрила вогонь по нападникам, але перевага сил була на стороні протестуючих. Згідно з представниками влади Лівії, посол США помер від задухи.
- У Лівії ісламісти в річницю теракту 9/11 вбили посла США (ВІДЕО)
Лікар лікарні в Бенгазі, в яку доставили Стівенса, розповів, що його організм був наповнений димом. За словами лікаря, він протягом півтори години намагався оживити його.
"Сполучені Штати відкидають будь-які спроби принизити чиїсь релігійні переконання, але в той же час ми всі повинні протистояти бездумному насильству, в результаті якого втратили життя наші дипломати", - йдеться в заяві Обами.
"Потрясіння" тим, що трапилося висловила державний секретар США Гілларі Клінтон. "Деякі намагаються виправдати те, що трапилося, кажучи, що це було відповіддю на розміщення в інтернеті образливих матеріалів, - заявила Клінтон. - США засуджують будь-які спроби принизити релігійні переконання інших людей. Але я хочу чітко сказати: не може бути ніяких виправдань для насильницьких дій такого роду".
Пізніше Клінтон виступила перед журналістами і сказала, що задається питанням, "яким чином таке могло статися в країні, яку ми допомогли звільнити, в місті, яке ми врятували від руйнування?". "Цей напад був справою рук маленької і жорстокої групи, а не народу і влади Лівії", - додала держсекретар США.
Повідомлялося, що за нападом на консульство США стоять бойовики з так званої "бригади Ансар аль-Шаріа". Однак саме угруповання це заперечує.
Щодо фільму, що викликав протести,то, судячи з повідомлень, його продюсером був 52-річний американець з Каліфорнії на і м'я Сем Бесіл, а промоутером - єгипетський християнин-копт, який живе в США . Як повідомляється, обидва вони відомі своїми антиісламськими поглядами. Трейлер цього малобюджетного фільму був опублікований на порталі YouTube з перекладом на арабську мову. !zn
Читайте також:
У Лівії ісламісти в річницю теракту 9/11 вбили посла США (ВІДЕО)
Парламентські вибори в Лівії закінчилися перестрілкою між поліцією і протестувальниками
Засуджених у Лівії українців змушують ремонтувати військову техніку
Правозахисники звинуватили американські спецслужби в тортурах противників Каддафі