Обама підкреслив важливість відмови України від запасів високозбагаченого урану

Поділитися
Обама підкреслив важливість відмови України від запасів високозбагаченого урану За останні шість років досягнутий "значний і суттєвий" прогрес у забезпеченні захисту ядерних матеріалів у світі © cont.ws
Ситуація в Україні могла стати ще небезпечнішою через наявність високозбагаченого урану, вважає резидент США.

Президент США Барак Обама відзначив важливість відмови України від запасів високозбагаченого урану в 2012 році.

"Успішне усунення всього високозбагаченого урану з України чотири роки тому придбало значення, оскільки дуже складна ситуація в Україні впродовж останніх двох років не стала ще більш небезпечною за наявності цих речовин", - сказав Обама.

"За останні шість років ми досягли значного і істотного прогресу у забезпеченні захисту ядерних матеріалів у світі для того, щоб вони ніколи не потрапили до рук терористів", - додав президент США.

Також він нагадав, що спільними зусиллями світового співтовариства вдалося позбутися від найбільш смертоносних матеріалів на ядерних об'єктах по всьому світу.

"Враховуючи сьогоднішню заяву Японії, в даний час ми усунули і зміцнили безпеку всього високозбагаченого урану і плутонію з понад 50 об'єктів в 30 країнах. Це більше 3,8 тонн, чого більш ніж достатньо для створення 150 одиниць ядерної зброї. Це саме той матеріал, який ніколи не потрапить до рук терористів ", - повідомив Барак Обама.

Читайте також: Обама звинуватив РФ у затягуванні процесу ядерного роззброєння

Напередодні президент США Барак обама висловив упевненість, що США та РФ повинні скорочувати арсенал стратегічного ядерного озброєння. Американський президент також звернув увагу на те, що Росія не виконує в повному обсязы угоду про ліквідацію ракет середньої та малої дальності польоту.

Необхідно підкреслити, що в 2012 році ддоктор фізико-математичних наук, член-кореспондент НАНУ Іван Карнаухов повідомив, що незважаючи на заяву президента Віктора Януковича про повну відмову від високозбагаченого урану, Україна не повністю позбулася його запасів. Вчений відмовився повідомити, скільки саме високозбагаченого урану залишилося в Україні, "оскільки це конфіденційна інформація". Подробиці читайте в номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Тетяни Силіної "Низькозбагачений візит".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі