Нуланд закликала Раду прийняти законопроекти, що руйнують олігархічну систему

Поділитися
Нуланд закликала Раду прийняти законопроекти, що руйнують олігархічну систему Нуланд зазначила, що влада повинна зберегти міжнародну довіру до України
Помічник держсекретаря впевнена, що 16 липня буде "ще один історичний день у Верховній Раді".

Помічник державного секретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд заявила, що Україна на шляху реалізації важливих реформ повинна зламати стару олігархічну систему, щоб відповідати міжнародним демократичним стандартам управління.

"Я повинна вам сказати, що завтра (16 липня - ред.) буде ще один історичний день у Верховній Раді. За останні вісім місяців в Україні було багато історичних днів, оскільки ви працюєте над прийняттям важливого законодавства, яке повинно змінити цю країну в напрямку здійснення справжніх реформ, справжніх європейських і демократичних стандартів, але завтра Верховна Рада розгляне повний пакет з реформування законодавства, що завершить ті дії, про які просить Міжнародний валютний фонд, щоб надати Україні наступний транш кредиту", - зазначила Нуланд під час брифінгу в Києві.

Помічник держсекретаря уточнила, що мова йде не тільки про заходи, які МВФ просить зробити владу України, а й "про здійснення кроків, які зламають стару олігархічну систему, яка існувала тут, і що повинно дозволити Україні розпочати справжній шлях до демократичного відкритого уряду, чистої економіки та ринкових і європейських стандартів".

"Прийнявши це законодавство завтра, Верховна Рада також продовжить захищати репутацію України як серйозної держави, політика якої базується на твердих правила міжнародного співтовариства", - підкреслила Нуланд.

За її словами, влада повинна зберегти міжнародну довіру до України.

З 12 травня по 11 червня у рамках першого перегляду програми EFF у Києві працювала місія МВФ. При цьому спочатку очікувалося, що вона закінчить роботу в кінці травня - початку червня, щоб до кінця червня рішення про виділення другого траншу за програмою EFF могло бути прийнято.

Схвалена в березні цього року чотирирічна програма розширеного фінансування EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (17,516 мільярдів доларів) передбачає, то в 2015 році МВФ виділить Україні після першого траншу в 5 мільярдів доларів ще трьох траншів по SDR1,182 млрд (близько 1,63 мільярда доларів за поточним курсом).

У наступні три роки планується виділення чотирьох траншів щорічно розміром SDR437,975 млн (близько 620-630 мільйонів доларів). Однак умовою для цього буде щоквартальний перегляд, на першому з яких буде аналізуватися виконання критеріїв виконання програми на кінець березня цього року.

Міністр фінансів Наталія Яресько в інтерв'ю DT.UA сказала, що в липні Україна отримає наступний транш кредиту МВФ.

"Щодо наступного траншу в 1,7 млрд доларів переконана, що ми його отримаємо десь у липні. Виконання трьох обов'язкових умов цього зараз вже залежить від коаліції", - заявила вона.

За її словами, ці кошти призначені не для держбюджету, а для резервів НБУ.

Програми EFF спрямовані на підтримку країн, що зіткнулися з серйозними проблемами платіжного балансу, і зазвичай затверджуються на трирічний термін (українська - довше), тоді як кредити Stand-by - на 1-2 роки. Крім того, термін повернення коштів за кредитами EFF починається через 4,5 року і розтягується на п'ять років, у той час як за програмою Stand-by виплати починаються через 3 роки і триває два роки (для кожного траншу окремо).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі