НУ-НС хоче переписати правила парламентських виборів
14 сiчня, 2011, 12:15
Поділитися
Голова фракції блоку «Наша Україна - Народна самооборона» Микола Мартиненко ініціює створення тимчасової спеціальної комісії Верховної ради з розробки нового закону про парламентські вибори. Про це він сказав у вівторок, 19 жовтня, виступаючи в Раді.Голова фракції блоку «Наша Україна - Народна самооборона» Микола Мартиненко ініціює створення тимчасової спеціальної комісії Верховної ради з розробки нового закону про парламентські вибори. Про це він сказав у вівторок, 19 жовтня, виступаючи в Раді.
На думку Мартиненка, в умовах повернення Україні до Конституції редакції 1996 року і невирішення питання про терміни повноваження парламенту нинішнього скликання виникає необхідність уточнити виборчу систему, за якою будуть проводитися наступні вибори Ради.
«Пропоную створити спеціальну парламентську комісію за участю представників усіх фракцій для того, щоб якомога швидше розробити новий закон про вибори народних депутатів», - сказав він.
Депутат вважає, що найбільш оптимальною системою для виборів Ради в нинішніх конституційних реаліях є змішана система.
«Так ми зможемо уникнути крайнощів як у вигляді купівлі округів, так і диктату партійних вождів. Мажоритарна складова завжди залишає шанс для припливу в політику свіжої крові, а вибори за партійними списками дозволяють чітко окреслити відповідальність політичної сили за курс розвитку держави», - сказав Мартиненко.
Парламентарій вважає, що роботу комісії з розробки нового виборчого закону необхідно синхронізувати з продовженням проведення конституційної реформи.
Нагадаємо, 1 жовтня Конституційний суд визнав неконституційним закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 № 2222-IV (так звана політреформа 2004 року) у зв'язку з порушенням процедури його розгляду і прийняття.
Конституційний Суд доручив органам державної влади невідкладно привести норми законодавства у відповідність з Конституцією редакції 1996 року.
8 жовтня Верховна Рада вирішила направити до Конституційного суду для отримання висновку законопроект про внесення змін до Конституції щодо п'ятирічного терміну повноважень парламенту.
Згідно з Основним законом у редакції 1996 року, Рада обирається на чотири роки, а не на п'ять, що було визначено політреформою-2004. В останній раз парламентські вибори відбулися 30 вересня 2007 року.
З 2006 року парламент обирався за пропорційною системою, тоді як раніше депутати Ради обиралися за змішаною пропорційно-мажоритарною системою (225 депутатів обиралися від політичних партій і 225 від округів).
За матеріалами Подоробності
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК