Новий законопроект про НКРЕКП поховає навіть паростки незалежності регулятора — оглядач

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Новий законопроект про НКРЕКП поховає навіть паростки незалежності регулятора — оглядач
Автор порівнює статті закону про НКРЕКП - існуючі та запропоновані, і приходить до висновку, що вже перша стаття нового законопроекту віддає Комісію у підпорядкування Кабінету Міністрів.

Проєкт закону про внесення змін до законів України щодо забезпечення конституційних принципів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у разі його ухвалення у нинішній версії остаточно поховає навіть паростки незалежності регулятора. По-перше, на жаль, НКРЕКП ніколи не була самостійним і незалежним органом державного управління. Її очолювали і призначали в неї (навіть на конкурсних засадах) виключно "потрібних" і підконтрольних осіб. По-друге, не применшуючи знань і фаховості кожного з її членів, слід зауважити, що загалом НКРЕКП (а до того - НКРЕ) була не незалежним регулятором, а виконавцем волі президентів, урядів, міністерств і навіть приватних компаній.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Алла Єрьоменко. Іноді, за її словами, навіть каральним органом, тому що, встановлюючи тарифи, регулятор міг одних непропорційно збагатити, а інших - загнати в убогість. Одним рішенням або формулою, як, наприклад, "Роттердам+".

"Нацкомісія могла застопорити роботу цілої галузі, зокрема газотранспортної та газорозподільної, не приймаючи тривалий час нових кодексів ГТС і ГРМ. По-четверте, встановлювала тарифи на водопостачання, гарячу воду і централізоване теплопостачання, які різнилися в рази у регіонах, на підставі сумнівних розрахунків водо- і теплопостачальників, - відзначає оглядач. - Усе це відбувалося не без прислухання до уряду. Вінницькі пішли - прийшли криворізькі. Як там зараз із тарифами у Кривому Розі? Але хоч би хто прийшов, налагоджена система НКРЕКП продовжувала працювати".

Автор порівнює статті закону про НКРЕКП - існуючі та запропоновані, і приходить до висновку, що вже перша стаття нового законопроекту віддає Комісію у підпорядкування Кабінету Міністрів.

Детальніше про проблеми нового закону і незалежність регулятора читайте у статті Алли Єрьоменко ""Ручний" регулятор, або Підпорядкування НКРЕКП Кабміну - узаконення залежності?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі