Лідер фракції "УДАР" Віталій Кличко розповів, що новий опозиційний законопроект, який може вирішити питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко, не буде передбачати дозволу на участь ув'язненої у президентських виборах.
"У цьому законопроекті ми повинні написати, що людина має можливість за рішенням суду лікуватися за кордоном... Це не стосується політичної діяльності, це не стосується реабілітації Тимошенко. Вона після лікування повертається. Ніяких умов. Тільки можливість лікуватися", - зазначив він.
На уточнююче запитання "тобто можливості балотуватися в президенти після повернення в Україну у неї не буде?" Кличко відповів: "Ніяких вимог більше немає. Одна можливість - лікуватися за кордоном. Це єдина вимога ЄС, яка стосується Юлії Тимошенко".
Нагадаємо, сьогодні Лідер фракції "Свобода" Олег Тягнибок повідомив, що на 8 листопада опозиція підготує новий ще більш компромісний проект закону про лікування Юлії Тимошенко. Даний проект буде передбачати, що будь-який ув'язнений може отримати медичну допомогу за кордоном, якщо суд винесе відповідне рішення. За словами Тягнибока, це ризикований варіант для опозиції, оскільки ще невідомо, яке рішення прийме суд.
Нагадаємо, Кокс і Кваснєвський дали Раді час до середи на те, щоб встигнути погодити і прийняти три закони, необхідні для євроінтеграції, в тому числі закон, що дає можливість Тимошенко виїхати на лікування за кордон.
Верховна Рада 7 листопада не розглядала законопроекти про лікування засуджених за кордоном з-за тривалих консультацій місії спостерігачів Європарламенту - екс-президента Польщі Олександра Кваснєвського і екс-президента Європарламенту Пета Кокса.
На засіданні 7 листопада Верховна Рада планував розглянути чотири законопроекти про лікування засуджених за кордоном, однак регіонали заявили, що не підтримають ні один з них. У другій половині дня почалися консультації керівництва парламенту і народних депутатів з місією спостерігачів Європарламенту Олександром Кваснєвським та Петом Коксом.
Напередодні комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відправив на доопрацювання всі чотири законопроекти, в яких пропонуються шляхи виконання умов ЄС щодо вирішення питання екс-прем'єра. Між тим, згідно з порядком денним засідання, усі чотири законопроекти, що стосуються лікування ув'язнених за кордоном, пропонується розглянути депутатам на початку ранкового засідання у четвер. !zn
Читайте також:
Опозиція за ніч підготує компромісний законопроект щодо Тимошенко
Місія Кокса-Кваснєвського визначила крайній термін для прийняття "євроінтеграційних законів"
Верховна Рада закрилася до п'ятниці, не прийнявши жодного документа