Українська делегація в ТКГ по Донбаск повідомила про «упередження і реальність» "Плану дій в Донбасі", намагаючись таким чином пояснити озвучені Леонідом Кравчуком і Володимиром Зеленським ініціативи щодо врегулювання ситуації і проведенні виборів в ОРДЛО.
Про це йдеться на сторінці української делегації в ТКГ в Facebook.
Так, в ТКГ стверджують, що виведення іноземних військ, незаконних збройних формувань і найманців з території України на початку 2021 року можливий. Для цього наводять приклад Ізраїлю, який вивів свої війська з "зони безпеки" в Лівані, одночасно з союзної йому "Армія Південного Лівану" протягом доби, після 18 років перебування в країні.
"Чисельність контингентів відповідно становила - близько 1500 тисяч осіб для Ізраїлю, а для АЮЛ - 6000 осіб з членами їх сімей. У Донбасі ".. іноземних військ" близько до 40 тис. о/с, але і не за одну ніч ми їм пропонуємо вийти, це може бути календарний місяць. Хоча, як здається, якщо президент РФ віддасть відповідний наказ "... іноземні війська" виїдуть і за ніч", - зазначила українська сторона в ТКГ.
Також, наголошується дієвість пункту "Плану дій" про скасування владою Російської Федерації низки рішень і документів, які є прямим втручанням в життя ОРДЛО, наприклад, про спрощений порядок надання жителям цих територій російського громадянства.
Крім цього відзначається, що план передбачає відновлення контролю над кордоном за допомогою (збільшеної за чисельністю) Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, послідовного і поступового, починаючи з пунктів, через які технічно можливе перекидання важкої техніки і з подальшим поширенням такого контролю на інші ділянки. Якщо керівництво РФ хоче використовувати шанс закінчити війну і виконати власні міжнародні зобов'язання, пропозиція української делегації надає такий шанс.
Щодо виборів в Донбасі, то в ТКГ згадують те, що в 2014 році, "перебуваючи в незрівнянно гіршому становищі, керівництво України підготувало і провело загальнонаціональні вибори Президента України за три місяці - в термін, на півтора місяця коротше сьогоднішнього".
"Нагадуємо, що пропозиція української делегації нині представлено посередникам (ОБСЄ) і російської делегації. Реальна реалізація комплексу цих заходів вимагає схвалення Президентом і парламентом України. 10 листопада - наступне засідання ТКГ. До цього часу ОБСЄ має сформувати власну позицію і, можливо, внести свої пропозиції до подальшого розгляду "Плану дій", - підсумували в українській делегації в ТКГ.
Нагадаємо, 5 листопада стало відомо, що Україна пропонує, щоб конфлікт в Донбасі було вирішено, а окремі райони Донецької і Луганської областей демілітаризовані вже на початку 2021 року. Це і є основною умовою проведення виборів на території ОРДЛО вже в березні наступного року.
Потім прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія нічого не знає про план дій.
Резніков же пізніше заявив, що російське керівництво могло все ще не ознайомитися з новим планом України з виборів на окупованих територіях Донбасу. А всі документи були передані в ОБСЄ, яка повинна ознайомити з ними російську сторону.
Колишній міністр оборони, ексдепутат Верховної Ради Анатолій Гриценко розкритикував заяви глави української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука і президента Володимира Зеленського про можливе проведення виборів на окупованих територіях Донбасу навесні 2021 року.