Європейський Союз розглядає обмеження цін на російську нафту, посилення обмежень на експорт високих технологій до Росії та посилення санкцій проти окремих пов'язаних із Кремлем осіб. Про це заявили дипломати у четвер у відповідь на ядерну риторику та оголошені президентом Росії Владіміром Путіним заходи, зокрема часткову мобілізацію. Захід вважає це новою ескалацією у оголошеній РФ війні в Україні, повідомляє Reuters.
Міністри закордонних справ ЄС на спеціальній зустрічі на полях переговорів ООН у Нью-Йорку домовилися підготувати нові санкції проти Росії, які складатимуться з економічних та індивідуальних обмежувальних заходів.
Голова виконавчої влади ЄС, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що санкції включатимуть додатковий експортний контроль високих технологій.
Троє дипломатів ЄС у Брюсселі заявили, що нові санкції будуть зосереджені на обмеженні цін на нафту, яке відповідатиме обмеженням, узгодженим країнами G7.
«Ми також очікуємо, що буде впроваджено більше індивідуальних санкцій», — сказав один із дипломатів, на умовах анонімності.
Він додав, що нафтові обмеження мають набути чинності з грудня, разом із ембарго ЄС на російське вугілля. На переконання ЄС, більш суворі обмеження на експорт високотехнологічної продукції мають обмежити військові можливості Росії.
Також розглядалися подальші обмеження на експорт предметів розкоші з Росії. Польща та країни Балтії прагнуть заборонити імпорт російських алмазів та конфіскувати заморожені в Європі російські активи.
Втім, ця ініціатива навряд чи отримає одностайну підтримку всіх країн ЄС, необхідну для запровадження санкцій.
«Я не знаю, як швидко ми зможемо домовитися про нові санкції», — додав чиновник ЄС, зазначивши, що опір посиленню обмежень щодо Москви з боку деяких держав-членів може уповільнити процес.
Очікується, що наступного тижня Європейська комісія представить письмову пропозицію і 27 національних лідерів ЄС можуть схвалити її під час зустрічі в Празі 6-7 жовтня.
Раніше повідомлялось, що Західні санкції починають заважати здатності Росії виробляти сучасну зброю для війни в Україні.
Крім того, санкції спонукали Кремль продавати нафту за зниженими цінами та скорочувати поставки газу до Європи