Нові мінські протоколи перетворили російську агресію на "внутрішній конфлікт в Україні" — Гриценко

Поділитися
Нові мінські протоколи перетворили російську агресію на
За словами ексочільника Міноборони, за допомогою документу помилки, які допустили ще за часів Порошенка, перевели в робочу площину.

У Мінську представники Тристоронньої контактної групи вирішили створити орган, якими зафіксують суб'єктність ОРДЛО, а Росію – як "спостерігача-гаранта". Це означає, що за протоколом російська агресія перетворилася на "внутрішній конфлікт України", зазначив колишній міністр оборони Анатолій Гриценко.

"Перше - Україна (влада, точніше) погодилася остаточно визнати ОРДЛО повноцінним суб'єктом: тепер домовленості фіксуються і адресуються до виконання лише двом суб'єктам - Україні та ОРДЛО. Друге - створюється новий орган, Консультативна рада, в ньому по 10 осіб від України і, знову ж таки, від ОРДЛО", - написав Гриценко у Facebook.

Він звернув увагу на те, що відтепер Росія не бере на себе жодних зобов'язань щодо виконання домовленого. Адже країна-агресор тепер присутня в Мінську лише в образі так званого "спостерігача-гаранта", нарівні з Німеччиною, Францією і ОБСЄ.

"Таким чином, зовнішню воєнну агресію з боку Росії проти України протокольно/процедурно зведено до "внутрішнього конфлікту в Україні". Насправді, Росію не визнали агресором, а зафіксували лише гарантом миру ще при президенті Порошенку, під час укладання домовленостей в Мінську-2 (12.02.2015). Нинішніми ж домовленостями ту хибну й несправедливу для України політичну фіксацію буде переведено на робочий рівень, на рівень виконання. Це те, чого хотів Путін, не Україна точно!", - додав Гриценко.

Джерело у переговорній групі надало ZN.UA відповідний протокол. Згідно з документом, основним завданням Консультативної Ради є проведення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проєкт політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту згідно з Комплексами заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей України.

Рішення Тристоронньої контактної групи про заснування Консультативної ради мають підписати 25 березня 2020 року після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини.

Як зазначила оглядачка ZN.UA Тетяна Силіна, за допомогою визначеного формату отримує підтвердження своєї мантри "настамнет" і всідається за стіл переговорів в якості "посередника", а не учасника конфлікту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі