Нова очільниця Довженко-Центру виявилася кінологом, що займається гіпнозом – розслідування

Поділитися
Нова очільниця Довженко-Центру виявилася кінологом, що займається гіпнозом – розслідування © Громадське
Вона також є чи була власницею кількох компаній, частина з яких фігурують у кримінальних справах.

Державне агентство України з питань кіно в середу, 2 листопада, відсторонило генеральну директорку Довженко-Центру Олену Гончарук, яка виступала проти його реорганізації та знищення національного кіноархіву, і призначив тимчасово виконуючою її обов’язки Юлію Каждан. За кілька днів до цього установа подала позов проти Держкіно. Новопризначену очільницю на сайті описали як "професійного кризового менеджера", однак у ЗМІ з’явилася інформація про те, що 45-річна Каждан насправді кінологиня, яка ніколи не працювала в сфері кіно. 

Журналісти “Слідство.Інфо” знайшли підтвердження цьому, а також з’ясували, що в.о. гендиректорки Довженко-Центру займається “професійним гіпнозом”, бухгалтерським обліком і має фірми, з якими пов’язані кримінальні провадженнями.

Так, у 2013 році Каждан заснувала кінологічний центр "Ерсте Хунд" у селі Нове Київської області спільно з Оленою Приходько та досі залишається його співвласницею і керівницею. Компанія, зокрема, пропонує готель для тварин, дресирування  собак і зоопсихолога. 

Тим часом у соціальних мережах вдалося знайти сторінки “Каждан Гіпноз” із можливістю записатися на сеанс. Спробувавши ідентифікувати власника номеру телефону через додаток, журналісти дізналися, що абонент підписаний “Кинологический Центр Эрсте Хунд”, чим довели пов’язаність акаунтів із главою Довженко-Центру.

“На сторінці у Instagram нова очільниця Довженко-Центру позиціонує себе фахівчинею з роботи з емоціями і обіцяє «глибинне опрацювання вашої проблеми». Вона також називає себе «кризовим психологом» (на сайті Держкіно жінку назвали «кризовим менеджером»)”, – зазначають у “Слідство.Інфо”.

Також під одним із постів Каждан пише, що вона дипломована спеціалістка в галузі лабораторної діагностики та клінічної паразитології і сертифікована гіпнотерапевтка. Крім того, описує нібито завершені курси, які допомогли їй за три роки вивчити всі підходи сучасної гіпнотерапії.

Серед іншого, вона пропонує побороти проблему страху собак – кінофобії. Це вдруге доводить належність аккаунту саме Каждан.

Коли одна з журналісток спробувала “записатися на сеанс” через вказаний номер, то жінка зняла слухавку й 12 хвилин розповідала про свої підходи “клієнтці”, домовилася про консультацію, а також заявила про нібито наявність 20-річного досвіду у гіпнотерапії. Усе це відбувалося під час її робочого часу на другий день після призначення.

Тоді ж інша журналістка зателефонувала новій керівниці Довженко-Центру з проханням прокоментувати призначення. Юлія Каждан підтвердила, що це вона, однак кілька разів попросила зв’язатися наприкінці робочого дня, бо нібито не може говорити. 

Крім цього, у 2005 році Каждан заснувала юридичну фірму «Каждан та партнери», що діяла в галузі бухгалтерського обліку й аудиту. До осені 2012 року вона залишалася власницею і керівницею, а після компанію було переписано на жителя Мукачеве Вілмоша Деме, який продовжує управляти фірмою.

“У 2007–2011-му роках років фірма декларувала багатомільйонну виручку: від близько 9 до 19 мільйонів гривень. Ця фірма фігурує у кримінальному провадженні від 29.05.2015 щодо зловживання владою або службовим становищем. Судячи із судової ухвали, слідчі отримали доступ до документів про рух коштів компанії з 01.01.2012 по 15.01.2016. Принаймні впродовж 2012 року (до вересня) Каждан залишалася власницею фірми”, – йдеться в розслідуванні.

У листопаді 2011 року теперішня в.о. гендиректори Довженко-Центру стала ще й співзасновницею консалтингової компанії «Глікберг та партнери» разом з сестрою Яніною. Протягом кількох років бізнес був зареєстрований у тій же будівлі, що й попередня фірма Каждан, проте в іншому офісі. У 2014 році фірмою став володіти й керувати Михайло Косенко, змінивши її місце реєстрації. За даними YouControl, компанія отримала до 24 мільйонів гривень виручки в 2013 році.

“9 квітня 2014 року слідчий з управління фінансових розслідувань намагався через суд отримати доступ до бухгалтерських документів «Консалтингової компанії «Глікберг та партнери» у справі про ухилення від сплати податків. Але суддя йому відмовив. На той момент власницями фірми були сестри Каждан. Невдовзі власником став згаданий Косенко. Ймовірно, таким чином попередні власники намагалися уникнути звʼязку з кримінальним провадженням, у якому йшлося про сумнівні фінансові операції”, – розповідає “Слідство.Інфо”.

Наразі Юлія Каждан також власниця й керівниця приватного підприємства «Джулія-К», заснованого нею в 1999 році. Аналогічно вже згаданому, воно спеціалізується на бухгалтерського обліку й аудиті, а один із номерів телефону компанії співпадає з номером для запису на сеанс гіпнотерапії.

Нагадаємо, раніше національний кіноархів Довженко-Центр заявив про те, що Фонд держмайна виставив на приватизацію два корпуси установи. Згоду на це ще 6 вересня дало Держкіно, про що сам Центр не був поінформований.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі