Колишній посол США в Україні та віцепрезидент зі стратегічної стабільності та безпеки Інституту миру Сполучених Штатів Вільям Тейлор вважає, що нормандському формату, ймовірно, необхідне оновлення, передає "Інтерфакс-Укриана". На думку Тейлора, оновлення полягає в нових гравцях та зміні місця переговорів.
"Йому дійсно треба більше енергії, більше оновлення. І, можливо, йому необхідні нові гравці. І, можливо, йому необхідно нове місце, нова локація, нове місто. Складно уявити, що ми повернемося до Мінська. Хто хоче зараз летіти над територією Білорусі? Це ризиковано", - заявив Тейлор під час онлайн-заходу "Стратегія реінтеграції України для її східних регіонів".
Він додав, що в Сполучених Штатах розглядають можливість приєднаєтися до нормандського формату.
"Я б хотів вірити, що Сполучені Штати будуть відігравати велику роль на запрошення президента Зеленського. Все, що я можу сказати: вони розглядають це. Я думаю, це обговорювалося, коли держсекретар Блінкен був в Києві два тижні тому", - додав експосол США.
Відповідаючи на питання про те, чому американська адміністрація ще не бере участі в даному процесі, Тейлор заявив про те, що адміністрація Джо Байдена все ще проводить призначення на посади.
"Як я згадував, це обговорювалося, коли держсекретар Блінкен був в Києві з президентом Зеленським, міністром закордонних справ Кулебою, можливо, з віцепрем'єр-міністром Резніковим", - зазначив Тейлор.
За його словами, мова може йти про різні формати, наприклад, переговори США, Росії та України або про формат нормандської четвірки, до якого приєднаються Америка, Велика Британія, Канада або про Будапештський формат.
Раніше президент Володимир Зеленський запропонував створити новий формат переговорів з врегулювання ситуації в Україні. За його словами, цей формат можна було б об'єднати з нормандським.
Зеленський зазначив, що під час останньої зустрічі радників урядів учасників нормандського формату представники Німеччини і Франції не змогли досягнути принципових рішень через позицію Росії, яка відмовляється визнавати себе стороною конфлікту в Донбасі. Крім того, в цьому форматі не обговорюється ані окупація Криму, ані гарантії безпеки для України.