Низка Telegram-каналів воюють проти реформи судової системи України – журналістка

Поділитися
Їхні автори свідомо дискредитують суддів, реформу та антикорупційних активістів.

В українському інфорпросторі сформувався блок Telegram-каналів, які систематично дискредитують судову реформу, діяльність доброчесних суддів і провідних громадських організацій у секторі правосуддя, що ще більше підриває довіру суспільства до судової гілки влади.

Як пише журналістка Ірина Федорів у своєму матеріалі-дослідженні для  «Главком», до цієї мережі входять також канали, які раніше були об’єктом застережень з боку  СБУ у контексті проросійського впливу, зокрема «Легитимный» і «Резидент», а також багато інших.  

Найбільше в цій масі дописів каналу «Ростислав Кравець». Федорів нагадує, що мова йде про адвоката, який підтримував суддів Майдану та фігурував на «плівках Вовка», тобто подавав позови в яких був зацікавлений Павло Вовк.

Ще один умовно відомий канал у цій мережі – «Андрей Портнов», який за президентства Януковича «курував судами». Портнова часто репостить канал депутата  Максима Бужанського, який блокує прийняття закону щодо заборони діяльності організацій, які під виглядом релігійної діяльності шкодять нацбезпеці. А також в коло цих Telegram-каналів належить Dubinskyi.pro Олександра Дубінського, якого підозрюють у державній зраді. Також є пряма взаємодія цих каналів із «Шептун UA», «Политика страны», Equilibrium=, «Бородатая бабушка», «Записки пасквилянта», «Соросята».

Федорів підкреслює, що важливими є не лише кількість репостів чи те, хто поширює шкідливий контент, але й розуміння того, який зміст конструюють ці Telegram-канали.

Зокрема адвокат Кравець системно займається знеціненням Верховного Суду як інституції, його Великої Палати та доброчесних суддів, як от кпини із служби в ЗСУ судді Верховного Суду Івана Міщенка, який є батьком трьох дітей та не підлягає мобілізації.

Пости Кравця спрямовані також проти  членів Вищої ради правосуддя та громадських діячів із Центру протидії корупції, зокрема Віталія Шабуніна.

Олександр Дубініський та Максим Бужанський, які перепощували ці пости, часто називають  антикорупційних активістів «соросятами», а ті медіа, які їх запрошують, – «соросятськими».

Федорів зазначає, що  дискредитаційні кампанії у Telegram б’ють більше не по назвах громадських організацій, а переважно по лідерах громадського сектору.

«Низка таких Telegram-каналів системно конструює інформаційне поле на користь держави-агресора. Подібні наративи ширять не лише у Telegram, але й на окремих сторінках у Facebook, зокрема «Офіс очищення судової системи», - вказує журналістка.

Ще один Telegram-каналів з цієї системи – «Под мантией», за яким, як повідомляв Центр протидії корупції, стоїть Павло Вовк. Він часто поширює фейки про лідерів громадського сектору, які працюють над судовою реформою, зокрема очільника Фундації Dejure Михайла Жернакова.

Репости підтверджують, що «Под мантией» має взаємодію із «Судово-юридичною газетою» так само, як «Закон і бізнес» має із Equilibrium.

Канал «Закон і бізнес» теж потрапив до цієї мережі. Однойменне видання пов’язують із Андрієм Портновим, який за часів Януковича конструював судову систему.

Повний список Telegram-каналів, які працюють для дискредитації судової системи України, виглядає таким чином:

Ростислав Кравець, Dubinskyi.pro, Макс Бужанский, Андрей Портнов, АО «Кравець і партнери», Под мантией, Соросята, Equilibrium, Резидент, Бородатая Бабушка, Записки пасквилянта, Украина новости, Цибуля, ШептунUA Украина Война, Недоторкані, Тень на плетень, Политика Страны, Антирейд, Шрам, Українська незалежна фундація правників, Pavlovsky News, Голубцы с Банковой, Темный Рыцарь, ЗеРада, Легитимный, Закон і бізнес, Судово-юридична газета, Elena Lukash.

Журналістка вказує, що хоча держава вже має досвід блокування YouTube-каналів, які порушують правила Google, власника цього відеохостингу, але заснований росіянином Telegram залишається взагалі без будь-якого регулювання, і це – недоброчесна конкуренція на ринку медіа.

Тим не менше навіть  деякі Youtube-канали проросійського характеру почали відновлювати свою роботу. Зокрема, заборонений телеканал «Наш» підчистили від контенту, і в січні місяці 2024 року його запустили знову під назвою «Вишка». В підсумку 1,1 млн підписників, які не відписались від каналу, продовжили  споживати контент із потрібними Росії наративами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі