Як повідомляє Deutsche Welle, німецький політик переконана, що український міністр, який оголосив про свою відставку, може допомогти європейцям порадити, "як зробити боротьбу проти корупції в Україні більш ефективною".
При цьому вона додала, що Абромавичус користується великою повагою як в Києві, так в Євросоюзі. А корупція, на її думку, це велика українська проблема і виклик.
В цей же час, представник ЄС в Україні Ян Томбінський запевнив Deutsche Welle, що причин для зміни співпраці з Україною наразі немає, навіть з огляду на нинішнє політичне потрясіння. На його думку, воно не нашкодить реформам в Україні і її фінансовій співпраці з міжнародними організаціями і країнами-донорами.
3 лютого міністр економіки Айварас Абромавичус заявив про намір подати у відставку, однією з причин він назвав наростаючий тиск з боку близької до Порошенко народного депутата Ігоря Кононенка, а саме його спроби блокувати проведення реформ і бажання отримати контроль на потоками державних коштів на держпідприємствах.
У свою чергу Кононенко спробував відхреститися від висунутих Абромавичусом звинувачень і заявив про готовність скласти мандат "за рішенням фракції".
Представники західних країн, що виступили донорами українських реформ, негативно відреагували на відставку глави МЕРТ і озвучені ним причини свого рішення. Американський посол одним з перших відреагував на заяву Абромавичуса, назвавши його "одним з великих чемпіонів з проведення реформ" в Україні.
Президент України Петро Порошенко 3 лютого зустрівся з Абромавичусом і заявив, що глава МЕРТ повинен продовжити роботу на своїй посаді.