Через Тимошенко Німеччина наполягає на відтермінуванні підписання Угоди про асоціацію. У той же час німецький МЗС просить Європу припинити розвивати тему про перенесення Євро-2012.
Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом не буде ратифікована, поки Україна не почне рухатися в напрямку правової держави. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле.
«Ми і наші партнери в ЄС єдині в тому, що Угода про асоціацію не може бути ратифікована, поки Україна не почне розвиватися в напрямку правової держави», - сказав він.
Глава німецького МЗС висловив "велику стурбованість" з приводу стану здоров'я ув'язненої Юлії Тимошенко.
«Вона потребує негайного і належного медичного лікування. Ми зробимо все можливе, щоб допомогти пані Тимошенко», - підкреслив Вестервелле.
«Ми не повинні витрачати час на обговорення можливих подорожей за шість тижнів, а повинні сконцентруватися на тому, як конкретно підтримати пані Тимошенко», - підкреслив він.
Німецький дипломат наголосив на необхідності продовження діалогу в цьому напрямку з українським керівництвом.
Нагадаємо, захисник Тимошенко Сергій Власенко заявив, що його підзахисна оголосила голодування з 20 квітня. Окрім того, за його словами, у Тимошенко на руках синяки і гематома на животі як результат її транспортування з колонії в лікарню.
Пізніше сама Тимошенко поширила заяву, де стверджувала, що проти неї застосовується фізична сила. «Від болю і відчаю я, як могла, почала захищатися і отримала через простирадло сильний удар кулаком в живіт, мені скрутили руки і ноги, підняли і потягнули в простирадлі на вулицю. Я думала, що настали останні хвилини мого життя», - розповіла екс-прем'єр.
Генпрокурор Віктор Пшонка доручив провести дослідчу перевірку заяви екс-прем'єра Юлії Тимошенко про заподіяння їй тілесних ушкоджень співробітниками Качанівської колонії
Президент Віктор Янукович заявив, що позиція України з приводу нібито побиття екс-прем'єра буде озвучена після висновків Генпрокуратури.
Поштовхом до нової хвилі заяв стала поява в інтернеті фотографії Тимошенко, на яких екс-прем'єр демонструє сліди побоїв, нібито завданих їй у Качанівській колонії при транспортуванні в лікарню.
Прокурори ж стверджують, що сліди на тілі ув'язненої виникли в результаті «контакту з тупими твердими предметами», і Тимошенко можуть звинуватити в заподіянні побоїв самій собі.
Так, 30 квітня офіційний представник уряду Німеччини підтвердив, що канцлер ФРН Ангела Меркель ставить свою поїздку до України під час Чемпіонату Європи з футболу в залежність від долі Тимошенко. «Конкретних планів щодо поїздки, як і раніше немає», - сказав він, уточнивши, що подальше планування залежить від розвитку ситуації навколо ув'язненої Тимошенко.
До бойкоту Євро-2012 приєднався президент Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу. Зокрема, він проігнорує церемонію відкриття чемпіонату, яка відбудеться 8 червня 2012, слідом за Меркель свою поїздку в Україну скасував президент Чехії Вацлав Клаус.
Також європейські політики вирішили бойкотувати саміт держав Центральної Європи, який повинен пройти 11-12 травня 2012 р. у Ялті.
Європейський союз розглядає тюремний термін Тимошенко, що почався у жовтні 2011 р., як політично мотивований. Європейська влада також серйозно стурбована чутками про погіршення здоров'я колишнього прем'єр-міністра і побиття її тюремними охоронцями. !zn