МЗС Німеччини виступає з загрозою блокування ратифікації торговельних і політичних договорів між Україною та ЄС. Причиною послужив інцидент, пов'язаний з побиттям екс-прем'єра.
«Німці вважають, що угоди не можуть бути ратифіковані в умовах, коли в Україні не дотримується верховенство закону», - сказав він. На його думку, членство в Раді Європи зобов'язує дотримуватися певних стандартів прав людини.
«Український уряд має знати: шлях до Європи лежить через міст, двома опорами якого є демократія і верховенство закону», - підкреслив міністр.
Вестервелле відзначив, що «дуже стурбований» станом здоров'я Ю.Тимошенко та умовами її утримання у виправній колонії, нагадавши про пропозицію її лікування в Німеччині.
Він додав, що Україна, вступивши до Ради Європи, взяла на себе зобов'язання дотримуватися прав людини, чого і чекають зараз від української влади європейські політики.
«Ми хочемо, щоб Україна була частиною європейської сім'ї. Тому не будемо сидіти тихо, коли там порушують базові права людини», - сказав він.
«М'яч зараз на боці Президента Януковича», - додав глава МЗС Німеччини.
Німецька влада ще не вирішила, чи буде офіційно бойкотувати матчі Євро-2012 в Україні, але це буде залежати від рішень, прийнятих у Києві, зокрема, які стосуються справи Тимошенко.
«Рішення буде прийнято у відповідний час, залежно від рішень, прийнятих в Україні», - сказав міністр, відповідаючи на питання про можливий офіційний бойкот німецьким урядом матчів чемпіонату в українських містах, якщо найближчим часом Тимошенко не випустять із колонії.
«Як глава МЗС, шукаю спосіб уникнути бойкоту... Ми ведемо розмови з урядом у Києві, щоб знайти рішення», - додав він.
Нагадаємо, захисник Тимошенко Сергій Власенко заявив, що його підзахисна оголосила голодування з 20 квітня. Окрім того, за його словами, у Тимошенко на руках синяки і гематома на животі як результат її транспортування з колонії в лікарню.
Пізніше сама Тимошенко поширила заяву, де стверджувала, що проти неї застосовується фізична сила. «Від болю і відчаю я, як могла, почала захищатися і отримала через простирадло сильний удар кулаком в живіт, мені скрутили руки і ноги, підняли і потягнули в простирадлі на вулицю. Я думала, що настали останні хвилини мого життя», - розповіла екс-прем'єр.
Генпрокурор Віктор Пшонка доручив провести дослідчу перевірку заяви екс-прем'єра Юлії Тимошенко про заподіяння їй тілесних ушкоджень співробітниками Качанівської колонії
Президент Віктор Янукович заявив, що позиція України з приводу нібито побиття екс-прем'єра буде озвучена після висновків Генпрокуратури.
Поштовхом до нової хвилі заяв стала поява в інтернеті фотографії Тимошенко, на яких екс-прем'єр демонструє сліди побоїв, нібито завданих їй у Качанівській колонії при транспортуванні в лікарню.
Прокурори ж стверджують, що сліди на тілі ув'язненої виникли в результаті «контакту з тупими твердими предметами», і Тимошенко можуть звинуватити в заподіянні побоїв самій собі.
Так, 30 квітня офіційний представник уряду Німеччини підтвердив, що канцлер ФРН Ангела Меркель ставить свою поїздку до України під час Чемпіонату Європи з футболу в залежність від долі Тимошенко. «Конкретних планів щодо поїздки, як і раніше немає», - сказав він, уточнивши, що подальше планування залежить від розвитку ситуації навколо ув'язненої Тимошенко.
До бойкоту Євро-2012 приєднався президент Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу. Зокрема, він проігнорує церемонію відкриття чемпіонату, яка відбудеться 8 червня 2012, слідом за Меркель свою поїздку в Україну скасував президент Чехії Вацлав Клаус.
Також європейські політики вирішили бойкотувати саміт держав Центральної Європи, який повинен пройти 11-12 травня 2012 р. у Ялті.
Європейський союз розглядає тюремний термін Тимошенко, що почався у жовтні 2011 р., як політично мотивований. Європейська влада також серйозно стурбована чутками про погіршення здоров'я колишнього прем'єр-міністра і побиття її тюремними охоронцями. ! Zn