Кломпенхаувер підкреслив, що якісні медіа та незалежні журналісти, які критикують владу – це "наріжний камінь демократії".
"Тому я занепокоєний, що на активістів, які борються з корупцією, і журналістів-розслідувачів чиниться тиск. Правоохоронці повинні зосередитися на своїх первинних завданнях і не заважати ні економіці, ні демократії. Це серйозне питання. Нідерланди і, гадаю, всі наші колеги з міжнародної спільноти, нині дуже уважно дивимося на Україну і будемо й надалі спостерігати за будь-якими спробами обмежити свободу ЗМІ, навіть якщо це робиться з патріотичної позиції", – заявив він.
На думку дипломата, подібні дії можуть бути нерозумними, і як наслідок – непатріотичними.
Нагадаємо, 23 березня Верховна Рада внесла зміни до ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів. Спочатку законопроект був спрямований на звільнення солдатів та молодших офіцерів від подачі е-декларацій. Проте в ході розгляду у другому читанні до законопроекту було внесено суттєві правки.
Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.
У липні минулого року в результаті підриву автомобіля в Києві загинув журналіст Павло Шеремет. 30 червня, майже через рік після трагедії, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що у справі про вбивство Шеремета немає "серйозного прогресу".
Читайте інтерв'ю Кейса Кломпенхаувера DT.UA у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".