Така вимога Рютте може бути одним з варіантів, які він може озвучити на саміті ЄС у Брюсселі. Крім того, на порядку денному залишається варіант винятки з договору про асоціацію оборонної складової і перспективи отримання Києвом фінансової допомоги.
Джерела видання повідомляють, що навіть якщо Брюссель погодиться з вимогами голландців, Рютте все одно не зможе повністю гарантувати підтримку угоди в Нідерландах.
"Існує великий ризик того, що ситуації зайде в глухий кут. Реалізація угоди може бути припинена", - заявив виданню бельгійський дипломат.Як писало DT.UA уряд Нідерландів намагається перекласти проблему з ратифікацією Угоди Україна-ЄС, що виникла після голландського референдуму, на плечі Європейського Союзу. "План уряду Рютте, за інформацією джерел DT.UA, полягає в тому, щоб переконати партнерів по Євросоюзу прийняти юридично-зобов'язує рішення Ради ЄС, в якому враховувалися б "стурбованості" Нідерландів", - йдеться в статті.
Однак прийняття саме юридично-зобов'язуючого рішення Ради ЄС, на думку експертів, неприйнятно для України, оскільки, фактично, це буде означати зміну положень Угоди, проти чого наша країна послідовно виступає ще з часів наполегливих спроб Москви, також страждала обеспокоенностями", "підкоригувати" фундаментальний документ України з ЄС.
Докладніше читайте в статті Тетяни Силіної "Врятують чи угроблять Нідерланди асоціацію України з ЄС?" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".