Попри те, що Володимир Зеленський обіцяв, що за його президентства відносини між владою і великими бізнесменами стануть виключно публічними, чиновники продовжують проводити непублічні зустрічі з впливовими підприємцями.
Про це йдеться в розслідуванні "Схем" "Гра в хованки-2", опублікованому 26 листопада, повідомляє "Українська правда".
Так, 10 листопада знімальна група проєкту зафіксувала, як до бокової брами Міністерства внутрішніх справ під'їхав Mercedes. Пізніше журналісти зафіксували, як цим кортежем, а також охороною з автоматами, користується бізнесмен родом з Харкова Павло Фукс.
Примітно, що менше ніж за годину до відвідування МВС Фукс опублікував фото мера Харкова Геннадія Кернеса, який вже понад два місяці перебуває на лікуванні в Німеччині.
На наступний день після відвідування Фуксом МВС "Схеми" побачили автомобіль його супроводу вже біля офісу олігарха Ігоря Коломойського.
А 12 листопада такий же Mercedes, яким користується Фукс, знову заїхав на територію МВС - з новими "номерними знаками прикриття".
13 листопада "Схеми" помітили автомобіль охорони неформальної групи "Приват", яка супроводжувала BMW на виїзді з МВС, а потім кортеж заїхав у підземний паркінг столичного офісу Коломойського.
У коментарі "Схеми" олігарх підтвердив, що зустрічався з главою МВС Арсеном Аваковим.
"У Арсена Борисовича був, каву випив, давно не бачилися. Жодних справ", - прокоментував ситуацію журналістам Коломойський.
Бізнесмен і представник неформальної групи "Приват" Михайло Кіперман 21 жовтня зустрічався з головою правління НАК "Нафтогаз" Андрієм Коболєва в п'ятизірковому готелі Hyatt.
Як зазначається у матеріалі, за два тижні після цієї зустрічі в готелі Hyatt Верховна Рада проголосувала за законопроєкт, який передбачає погашення податкових боргів «Укрнафти» на понад 30 мільярдів гривень. А вже майже за місяць після зустрічі, зафіксованої «Схемами», проблема Коломойського і держави вирішилася – Рада у другому читанні підтримала законопроєкт, відповідно до якого «Укрнафта» має сплатити свої борги перед бюджетом з грошей, які їй через НАК «Нафтогаз України» фактично нададуть з бюджету.
Коболєв, коментуючи зустріч заявив, що "в принципі не може коментувати, чи була така зустріч, чи мала вона місце і який був її сенс".
"Я є керівником компанії, якою володіє держава, і за своєю посадою, я зобов'язаний вести перемовини з самими різними групами людей, які потрапляють в категорію вашого великого інтересу. Від пана Міллера та пана Путіна, закінчуючи людиною, яку ви назвали, та й іншими людьми, наприклад, представниками групи пана Фірташа. Всі зустрічі з приводу саме цього питання мною були закінчені з представниками групи «Укрнафта» ще декілька місяців тому. Тому це питання цієї зустрічі чи потенційної зустрічі не може стосуватися", - сказав Коболєв.
17 листопада "Схеми" помітили, як з арки, що веде до бокової брами Офісу президента, виїхав Mercedes GL - авто українського бізнесмена Бориса Кауфмана.
За 15 хвилин після цього згадане авто вже біля будинку, де розташований його офіс. Увечері того ж дня знімальна група помітила біля виходу того ж будівлі запаркований відомчий урядовий Mercedes.
Близько 21-ї години охоронець відкрив двері, і з будинку вийшов чоловік, в якому журналісти дізналися віце-прем'єра - міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського. Згодом офіс залишив сам Кауфман.
На прохання прокоментувати факт зустрічі жоден з них не відповів журналістам.
Крім того, журналісти зафіксували візити непублічного бізнесмена Іллі Павлюка в МВС і в Офіс президента.
Як зазначається, раніше він жодного разу не давав інтерв’ю, а в інтернеті є лише кілька його фотографій з концертів студії «Квартал-95».
Раніше він був помічником народного депутата шостого скликання Ігоря Калетника. А в ЗМІ неодноразово писали про його вплив на митницю та зв’язок із «Зе»-командою.
За словами журналістів, у Павлюка – своя депутатська група у складі фракції «Слуга народу». Факт її існування підтверджував і голова фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія, коли наприкінці 2019-го в коментарі Українській правді заявив, що їм вдалося «знизити вплив» групи Павлюка у фракції.
Коментар бізнесмена Павлюка отримати так і не вдалось.
Також «Схеми» звернулися з питаннями до Офісу президента та міністра внутрішніх справ.
У пресслужбі ОП журналістам надали таку відповідь: «Президент України та керівник Офісу глави держави не зустрічалися у названі вами дні зі згаданими особами (йдеться про візит бізнесмена Іллі Павлюка в ОП 5 листопада та 17 листопада – Бориса Кауфмана – ред.), зокрема 17 листопада вони взагалі були відсутні в приміщенні Офісу президента України. Президент Володимир Зеленський завжди виконує свої обіцянки. Його стосунки з представниками українського та міжнародного бізнесу є чесними та прозорими. Всі важливі зустрічі глави держави або керівництва Офісу президента з представниками бізнес-спільноти обов’язково висвітлюються. Немає жодних нічних візитів і кулуарних домовленостей».
А міністр Арсен Аваков до публікації так і не відповів.
Відзначимо, раніше ЗМІ повідомляли, що Коломойський шантажує президента Володимира Зеленського висновком "своїх" людей з фракції "Слуга народу".