«Незамінних немає»: у Зеленського заявили, що на Смолія не було тиску, а помилкою НБУ назвали провал комунікацій

Поділитися
«Незамінних немає»: у Зеленського заявили, що на Смолія не було тиску, а помилкою НБУ назвали провал комунікацій У Зеленського відхрещуються від тиску на НБУ
Радник президента запевняє, що НБУ "користувався комунікаційної політикою десятирічної давності"

На голову Національного банку України Якова Смолія не чинилося політичний тиск, а керівництво НБУ не проводило ефективну комунікаційну політику з усіма зацікавленими учасниками фінансового ринку.

Про це заявив радник президента Володимира Зеленського з питань економіки Олег Устенко в ефірі телеканалу "Дім", передає «Інтерфакс-Україна».

"Я думаю, що основна проблема, яка була у Якова Смолія, так само, як і у керівництва Національного банку, це не питання, пов'язане реально з політичним тиском, як намагався показати сам глава Національного банку, помилково припускаючи, що недостатньо ефективна комунікаційна політика є реально політичним тиском, який на нього чиниться. Я не бачу проблем в тому, що і експертне співтовариство, і депутати Верховної Ради, і, за великим рахунком, самі гравці банківського сектору, перш за все, комерційні банки хотіли чітких позицій з боку Нацбанку, пов'язані з поясненнями того, що відбувається, які кроки робить Нацбанк", - сказав Устенко.

За його словами, Національний банк України продовжував залишатися в комунікаційній політиці, що відноситься "до старої парадигми десятирічної давності, коли ти начебто пояснюєш, але пояснюєш тільки, коли тобі цього хочеться".

Радник Зеленського прогнозує, що питання з відставкою Смолія у Верховній Раді вирішиться досить швидко.

Радник президента вважає, що при всій повазі до особистості того ж Смолія в Україні "незамінних немає".

"Тому я думаю, що президент не буде витрачати час гравців ринку, і експертів, і представників фінансового сектора, і досить швидко подасть нову кандидатуру на затвердження Верховної Ради", - сказав він.

Як повідомлялося, 1 липня глава правління НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку. Свій крок він пояснив систематичним політичним тиском, що не давало йому ефективно виконувати посадові обов'язки. Незадовго до написання заяви Смолій повідомляв про плани керувати Нацбанком до 2025 року - терміну закінчення підписаного в 2018-м семирічного контракту.

У разі звільнення Смолія, НБУ тимчасово керуватиме його заступниця Катерина Рожкова. Правління НБУ підтримало голову, підтвердило факти тиску і повідомило про готовність продовжувати роботу для підтримки макроекономічної стабільності.

Серед основних претендентів на нового голову діючий голова правління «Укргазбанку» Кирило Шевченко.

Наступного дня профільний комітет Ради підтримав відставку голови НБУ, проти голосували лише депутати від «Голосу» і «Європейської Солідарності».

В Офісі президента запевнили, що забезпечення незалежності НБУ залишається «безумовним пріоритетом» глави держави.

Посли країн «Великої сімки» прокоментували відставку голови Нацбанку через кілька годин після офіційного оголошення про рішення Смолія. Посли G7 відзначили, що незалежність Нацбанку є фундаментальним досягненням для України. Саме це сприяло економічному зростанню і врятувало збанкрутілий банківський сектор. З аналогічним заявою виступив МВФ.

Заява Якова Смолія про відставку стала наслідком тривалого тиску з боку Офісу президента. Каменем спотикання стали питання емісії та повернення грошей Ігорю Коломойському і братам Суркісам. Детальніше про обставини і прогнозовані наслідки відставки голови НБУ читайте в статті Юлії Самаєвої «Між Банковою і Нацбанком» у ZN. UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі