Незадоволений саботажем реформ в ГПУ Пайетт привітав відставку Шокіна

Поділитися
Незадоволений саботажем реформ в ГПУ Пайетт привітав відставку Шокіна Пайетт вітає рішення про відставку генерального прокурора України Віктора Шокіна © focus.ua
Реформа прокуратури є критично важливою для ефективності системи верховенства права", вважає посол США в Україні.

Посол США в Україні Джеффрі Пайетт вітає рішення про відставку генерального прокурора України Віктора Шокіна і сподівається на новий імпульс у реформуванні системи органів прокуратури.

Пайетт раніше назвав системну корупцію і повільне реформування державних інститутів головними факторами, які перешкоджають зростанню іноземних інвестицій в українську економіку. В кінці вересня минулого року посол США в Україні розкритикував діяльність Генеральної прокуратури України, заявивши, що прокурори саботують реформи і ухиляються від розслідування резонансних корупційних справ. Зокрема, Пайетт звинуватив прокурорів-корупціонерів в залякуванні реформаторів.

"Я вітаю рішення президента України про відставку генерального прокурора, це буде сприяти подальшому реформуванню (прокуратури)", - сказав Пайетт на конференції в Києві в четвер.

Він вважає, що тепер завдання президента і Верховної Ради - узгодити кандидатуру нового генпрокурора, який повинен мати підтримку в парламенті і довіру громадянського суспільства. Крім того, за словами посла, новий генпрокурор має бути рішуче налаштований на реформування системи прокуратури.

"В цьому відношенні в України є успішна модель на прикладі впровадження нової патрульної поліції. Це приклад того, як створюються можливості для радикальних змін", - додав він.

За словами Дж.Пайетта, реформа прокуратури є критично важливою для ефективності системи верховенства права".

Раніше президент Петро Порошенко в спеціальному зверненні повідомив про те, що він закликав генпрокурора Віктора Шокіна піти у відставку. 17 лютого голова парламентської фракції БПП Юрій Луценко заявив, що Шокін погодився з аргументами президента України Петра Порошенка і написав заяву про відставку.

Шокін призначений генеральним прокурором України в лютому 2015 року. Відповідно до чинної Конституції України, генпрокурора призначає і звільняє президент за згодою парламенту. Разом з тим, парламент має можливість певною кількістю голосів оголосити вотум недовіри генпрокурору, що має наслідок його відставку з посади.

Наприкінці січня ZN.UA повідомило про те, що США дали української влади чітко зрозуміти, що прив'язують надання кредитних гарантій у розмірі $ 1 млрд до відставки генерального прокурора Віктора Шокіна.

Шокін - інструмент Порошенко, пише головний редактор "Дзеркала тижня. України" Юлія Мостова в статті "Інструментаріум", нагадуючи про публічну заяву віце-президента США Джо Байдена про невдоволення роботою генерального прокурора Шокіна.

"Вашингтон, на відміну від багатьох в Україні, розуміє це, але зосереджується на генпрокурорі, бо не бачить сьогодні чіткої та слухняної альтернативи обридлим Порошенку та Яценюку", - пише Мостова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі