Необхідно визначити, яку точну кількість українських заручників ми вимагаємо звільнити з в'язниць Криму, Донбасу та РФ. Вжити заходів для поповнення нашого "обмінного фонду" і демонстрації нашої гуманітарної програми.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Юрій Бутусов. Число заручників багато. За його словами, є такі категорії, які слід врахувати:
"1. Заручники, котрих переховують.
2. Зниклі безвісти.
3. Військові, взяті в полон.
4. Агенти наших спецслужб, узяті в полон.
5. Цивільні люди - патріоти України.
6. Цивільні люди, узяті в заручники випадково".
За різними оцінками, їх кількість перевищує 400 осіб. Необхідне проведення активнішої інформаційної кампанії всіма державними органами - МЗС, омбудсменом та ін. з інформування про долі заручників.
"Також необхідне поповнення силами наших спецслужб "обмінного фонду" з території ворога. Особливо цінними для противника полоненими, на яких вони захочуть міняти людей. Певна робота зараз ведеться силами СБУ, її масштаб треба розширити, залучити й інші силові структури, - зазначає експерт. - Потрібна масована пропаганда серед полонених росіян та їхніх поплічників, тиск на громадську думку РФ, ми мусимо показати, хто зриває обміни".
Автор підкреслює, що свобода для полонених - одна з ключових частин мирного врегулювання.
Докладніше про необхідність нарощування відсічі агресору читайте в статті Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".