В умовах тектонічних зрушень у НАТО акценти варто перевести на організацію двостороннього співробітництва зі США. Це не змінює ставлення до переходу на стандарти Альянсу, але прохальну риторику щодо членства в організації варто замінити більш ефективною "робочою" взаємодією.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння. За його словами, це не стільки взаємосумісність військ, скільки взаємопроникнення технологій, дозовані закупівлі деяких елементів західних озброєнь.
"А найголовніше - організація системної та вивіреної роботи на зближення зі США (чого реально не було дотепер, попри полум'яну риторику п'ятого президента)", - відзначає автор.
Ряд експертів Українського інституту досліджень безпеки вважає, що за певних обставин Україна могла би стати для США "європейським Ізраїлем", з усіма відповідними наслідками.
Президент США Дональд Трамп підписав указ, яким відновив правила безмитної торгівлі для окремих товарів українського виробництва. У той же час офіційні документи Білого дому свідчать про те, що Адміністрація президента неодноразово намагалася скоротити програми зовнішньої допомоги, спрямовані на боротьбу з корупцією в Україні та інших країнах.
Детальніше про необхідність нарощування військового потенціалу читайте в статті Валентина Бадрака "Війна і дірявий оборонний потенціял" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".