Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький пояснив, чому його країна в односторонньому порядку ввела заборону на імпорт українського зерна. За його словами, ембарго продовжили для того, щоб на її ринку «не панували українські олігархи».
Про це польський посадовець сказав у етері Polsat News. Моравецький зазначив, що слова президента України Володимира Зеленського про те, що «дехто у Європі розігрує солідарність у політичному театрі, перетворюючи зернову тему на трилер, допомагаючи створити сцену для актора з Москви» є несправедливими по відношенню до Польщі.
«Я нагадаю президенту Зеленському, що через кілька десятків годин після нападу Росії на Україну я поїхав до Берліна і там сказав німецькому уряду і народу, що п'ять тисяч касок - це, мабуть, жарт», - прокоментував Моравецький.
Він додав, що через слова Зеленського польський міністр закордонних справ викликав на килим українського посла, щоб пояснити йому, що «Польща завжди буде захищати свої інтереси, коли йдеться про сільське господарство».
«Я чітко сказав Європейській комісії, а також українському уряду і президенту: або ми отримаємо продовження ембарго на зерно, або ми самі його введемо», - заявив прем'єр-міністр.
Моравецький зауважив, що тему конфлікту з Україною у Польщі підхопили російські «тролі і провокатори», які радіють суперечкою між країнами. Проте поляки захищатимуть свій ринок від «українських олігархів».
«Ми посилаємо застереження Києву, щоб вони не грали таких нот, які в Польщі підхопили російські тролі та провокатори, котрі радіють, що між нашими країнами посіяно насіння розбрату. Проте не може бути так, щоб українські олігархи керували зерновим ринком Польщі. Перевезення - так, експорт - так, зрив і дестабілізація польського ринку - ні», - підсумував прем’єр-міністр.
Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда в Нью-Йорку, коментуючи суперечку щодо експорту українського зерна, заявив, що «Україна поводиться, як потопельник, який вчепився за все». Такою аналогією Дуда описав ситуацію між Україною та Польщею, яка ввела односторонню заборону на імпорт українського зерна в Європейський Союз. За його словами, Польща має захистити себе, щоб бути спроможною далі надавати допомогу.
Водночас віцепрем’єр-міністр Польщі та голова панівної партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський на з’їзді партії заявив, що попри суперечки щодо експорту української агропродукції, Варшава і надалі підтримуватиме Київ у його боротьбі проти російського вторгнення.