Призначення Саламатіна завершує процес концентрації управління армією і оборонкою у президентських руках, - експерт
Ексклюзив
09 лютого, 2012, 13:18
Поділитися
В цілому, кадрове обрання Дмитра Саламатіна на посаду нового глави військового відомства відповідає загальному ставленню української влади до власної армії.
Таку думку в коментарі ZN.UA висловив директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.
«Психологічний сенс призначення несе в собі два цікавих компоненти. Перший полягає в тому, що для нинішньої влади самі посади і процес зайняття звучних кабінетів залишається метою, а не засобом реалізації будь-яких перетворень. Другий - у тому, що чинна влада повністю ігнорує все, що відбувається у зовнішньому середовищі, у тому числі, в інформаційному просторі, а також у міжнародному експертному середовищі», - каже Бадрак.
При цьому, відзначає експерт, якщо перше було характерно і для попередньої влади, то друге - яскрава відмінна риса нинішньої, і призначення нового військового міністра симптоматичне для більшості спостерігачів.
«Справді, Саламатін - не перший і далеко не єдиний представник влади, щодо якого засобами масової інформації сформовано негативний імідж. Але безумовно перший, хто при наявності темного інформаційного шлейфу, призначається у дуже відповідальне (хоча і незаслужено забуте) міністерство», - відзначає Бадрак.
Призначення Саламатіна навряд чи слід розглядати як нагороду за успіхи в якості чиновника, каже експерт. Єдиним припущенням, що пояснює мотивацію новоявленого міністра, вважає Бадрак, може бути намір довести до логічного завершення створення моделі управління оборонною промисловістю, військово-технічним співробітництвом і самою армією з єдиного пульта управління.
«Адже і поява ДК «Укроборонпром», по суті, є копіюванням російської моделі з деякими суто національними особливостями. Якщо концентрація влади в цьому сегменті буде розвиватися за таким сценарієм, тоді призначення Саламатіна вписується у загальну кадрову логіку», - говорить директор Центру досліджень армії.
«В цілому, кадрове обрання Дмитра Саламатіна на пост нового голови військового відомства відповідає загальному ставленню української влади до власної армії - як до тренажера, виставленого на огляд своєю маленькою частиною, з метою імітації діяльності та фальсифікації результатів. Вправи, які на цьому тренажері демонструються, важливі виключно для виконавця, маючи до розвитку самої армії занадто малий стосунок», - резюмував експерт.
Як повідомлялося, увечері в середу, 8 лютого, президент України Янукович підписав указ про звільнення Михайла Єжеля з посади міністра оборони України і призначив на його місце Дмитра Саламатіна. Раніше Д.Саламатін займав пост генерального директора Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення. !zn