НАЗК почало перевірку наявності конфлікту інтересів у судді КС Головатого при розгляді справи про неконституційність Харківських угод – джерела

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
НАЗК почало перевірку наявності конфлікту інтересів у судді КС Головатого при розгляді справи про неконституційність Харківських угод – джерела © Сайт президента України
Сьогодні до КС надійшов запит з НАЗК з приводу цієї ситуації

Нещодавно до Конституційного суду надійшло подання від 49 депутатів партії ЄС та "Голосу" про визнання неконституційності Харківських угод. За інформацією джерел ZN.UA, подання потрапило до судді КС Сергія Головатого, який став суддею-доповідачем. Він же за відсутності обраного голови КС виконує обов’язки голови КС як старший за віком суддя.

За нашою інформацією, сьогодні до КС надійшов лист від НАЗК з питанням про те, чи заявляв Сергій Головатий самовідвід і чи повідомляв про наявність у нього у цій справі конфлікту інтересів.

Проблема в тому, що у 2010 році голос, на той момент народного депутата від "Партії регіонів", Сергія Головатого, був відданий за ратифікацію російсько-українського угоди, яка продовжила кінцевий термін перебування Чорноморського флоту Росії в Криму з 2017 до 2042 року в обмін на перегляд ціни на російський газ для України. За твердженням Головатого, він на момент голосування перебував у Страсбурзі, а його картка проголосувала "за". Нардеп заявляв про порушення, але інші джерела в партії стверджували про існуючу домовленість із Головатим щодо використання картки через брак голосів.

Ситуація потрапила під моніторинг НАЗК. Наші джерела вже в Агентстві підтвердили, що її спеціалісти почали перевірку наявності конфлікту інтересів у судді КС Головатого при розгляді справи про неконституційність Харківських угод. Однак голова НАЗК Олександр Новіков, до якого ZN.UA звернулося за коментарем, відмовився офіційно говорити на цю тему.

Раніше у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, яким пропонують розширити дію закону "Про очищення влади" на депутатів, які голосували за ратифікацію угоди між Україною та РФ про перебування Чорноморського флоту РФ на території Україниу квітні 2010 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі