Як повідомив представник організації Мустафа Найєм у своєму блозі, паризький офіс організації вже направив відповідні звернення Генпрокурору Віктору Пшонці, слідчому СБУ Грабік і судді Олені Ситайло.
"Майже тиждень тому, 6 грудня поточного року в ефірі "Великої політики" на телеканалі «Інтер» Генеральний прокурор України Віктор Пшонка на питання, чому до Юлії Тимошенко було допущено лише єврокомісара Штефана Фюле відповів: "До мене щодо зустрічі звернувся тільки пан Фюле", - написав М.Найєм.
За словами журналіста, до того дозвіл на зустріч з Ю.Тимошенко не зміг отримати жоден український політик.
"Враховуючи вищезазначене, я з моїми колегами з міжнародної організації "Репортери без кордонів" вирішили все ж спробувати зустрітися з екс-прем'єром і пройти шлях пана Штефана Фюле. Я дуже сподіваюся, що викладені у листі аргументи будуть достатньо переконливими для Віктора Пшонки", - пише журналіст.
Автори листа посилаються на ст. 19 Загальної декларації прав людини, згідно з якою "кожна людина має право на свободу переконань і на вільне їхнє виявлення; це право включає свободу безперешкодно дотримуватися своїх переконань і свободу шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів".
"Так і Юлія Тимошенко має право на зустріч з уповноваженим представником організації "Репортери без кордонів" для вираження особистої думки щодо подій у країні тощо", - йдеться у зверненні.