Серед депутатів Верховної Ради у серпні 78 народних обранців користувалися службовими автомобілями, з яких 65 задекларували автомобілі в е-деклараціях, а 54 нардепи мають власні транспортні засоби. Найчастіше користувався таксопарком Апарату Верховної Ради - мільйонер Євген Балицький з "Опозиційного блоку".
Як зазначає "Чесно", депутат-мажоритарник із Запорізької області Євген Балицький наїздив службовим автомобілем найбільше годин, а саме 24 год 50 хв, хоча за даними е-декларації за 2017 рік у Балицького три автомобілі, зокрема Mercedes Benz 2008 року належить напряму нардепу.
На другому місці користувачів службовими авто позафракційний нардеп Юрій Левченко, у якого немає власного автомобіля. У коментарі Левченко заявив, що водійське посвідчення має з 18 років, але з того часу так і не був за кермом:
"Я використовую службову машину в рамках тих офіційних ресурсів, які дозволяються позафракційному народному депутату для робочих потреб. Я за 4 роки жодного разу не використав автомобіль ВР для якихось особистих потреб... ну там, не знаю, в магазин поїхати чи на якийсь там відпочинок чи щось таке", - заявив депутат та додав, що простій автомобіля також рахується як частина поїздки, а також є обмеження у правилах користування автопарком.
Як виявляється службові автомобілі можна використовувати виключно в місті Київ, а також до аеропорту Бориспіль - це єдиний випадок, коли можна за межами Києва використовувати автомобіль. Щодо автопарку, то депутату давали "старенькі Школи і Опелі десь 50 на 50", яким на його думку не менше 15-20 років.
На третьому місці опинилась позафракційна народна депутатка Ганна Гопко, у якої в декларації є автомобіль чоловіка Honda Civic. Гопко повідомила, що серпень, незважаючи на період відпусток, - це хороша нагода і обов'язок далі працювати, та повідомила, що перебувала на робочому місці в Комітеті з закордонних справ, а також надала перелік робочих подій.
Серед користувачів службових авто є і доларові мільйонери, зокрема, мажоритарник Геннадій Чекіта від БПП задекларував готівкою 1,95 млн дол. Він користувався автівкою один раз тривалістю 1 годину.
Зауважимо, що ст. 23 Закону "Про статус народного депутата" передбачає право депутатів на транспортне забезпечення, зокрема у частині восьмій вказано, що "для вирішення питань, пов'язаних із здійсненням депутатських повноважень в межах міста Києва, народним депутатам надається автотранспорт Верховної Ради України". Часовий ліміт на поїздки становив 25 годин на місяць.
На Регламентному комітеті у 2015 році народна депутатка Ірина Єфремова доповідала, що фактичний ліміт використання палива встановлений на рівні 10 літрів на добу для фракцій та їх секретаріатів, 7 літрів на добу для комітетів Верховної Ради та чергових автомобілів - 20 літрів на добу.
Відзначимо, що хоча у вересні в парламенті відбулося 12 засідань Верховної Ради, але лише 43% народних депутатів (180 з 423) відвідали всі. Офіційно депутати пропустили засідання Ради з невідомих причин, тобто не через хворобу або відрядження.