Науково-експертне управління парламенту розкритикувало закон про вибори від більшості

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Головне науково-експертне управління Верховної Ради пропонує відхилити основні нововведення, що пропонуються законопроектом №9265-1 «Про вибори народних депутатів України», який внесений депутатами від парламентської більшості.

Управління, зокрема, вважає недоцільним повернення до змішаної пропорційно-мажоритарної системи, підвищення прохідного бар’єру для партій, скасування графи «проти всіх» у бюлетенях, можливість одночасно балотуватися за партійними списками та по мажоритарних округах.

Усього зауваження зроблені по 18-ти пунктах проекту закону. Управління пропонує прийняти законопроект у першому читанні з урахуванням пропозицій.

Нагадаємо, що Верховна Рада 21 жовтня включила до порядку денного чотири законопроекти про вибори народних депутатів (№9265, №9265-1, №9265-2, №9265-3).

Серед чотирьох законопроектів є №9265-1, поданий депутатами більшості. Цей документ майже повністю повторює проект, який розробляла Робоча група на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем. Венеціанська комісія вважає, що він вимагає серйозного доопрацювання. Зокрема, у комісії рекомендують приймати закон тільки після досягнення компромісу з опозицією.

Законопроект №9265-1 істотно змінює виборче законодавство, зокрема, вводить пропорційно-мажоритарну систему, підвищує прохідний бар'єр для партій з 3% до 5%, забороняє участь блоків тощо.

Висновок Головного науково-експертного управління на сайті парламенту

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі