Якщо Україна подасть заявку на вступ у Північноатлантичний альянс, то вона буде розглянута так само, як і попередні заявки, заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг у Варшаві.
"Ніхто не має права втручатися або вводити вето на цей процес. Це дуже важливий принцип - кожна держава, включаючи Україну, має суверенне право вибирати свій власний шлях, в тому числі і з питань щодо того, які домовленості у сфері безпеки вступати", - сказав він, виступаючи у Варшавському університеті.
Згідно з результатами опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведеного в лютому 2016 року, вступ України до НАТО підтримують 47% українців, 31% опитаних висловилися проти.
У листопаді 2015 року президент України Петро Порошенко сказав, що Україні потрібно мінімум шість-сім років, щоб відповідати вимогам для можливого вступу в НАТО.
На сьогоднішній день відносини України і НАТО характеризуються терміном "особливе партнерство", хартія про яке була підписана в далекому 1997 році. З тих пір змінилося дуже багато, навіть в інерційному середовищі світової політики, і ці зміни створюють абсолютно нову атмосферу для взаємин України та альянсу. Докладніше про перспективи членства в Альянсі читайте в матеріалі Миколи Капітоненка "Україна-НАТО: час нових можливостей" у "Дзеркалі тижня. Україна".