Країни НАТО не зможуть фізично підтримати Україну в разі відкритої агресії з боку Росії, коли Кремль, наприклад, атакує Херсонську область для забезпечення водопостачання окупованого Криму.
Таку думку в інтерв'ю ТСН.Тиждень висловив колишній командувач Збройними силами США в Європі генерал Бен Ходжес.
За його словами, члени Північноатлантичного альянсу не будуть вступати в конфлікт, оскільки Україна - не член НАТО, проте «кілька країн будуть дуже стурбовані».
«Проблема полягає в тому, що у нас немає стратегічного плану для Чорноморського регіону, і є кілька країн, які мають міцні економічні відносини з Росією, але вони не хотіли б робити щось серйозне для тиску на Кремль. Я говорю про Німеччину, Туреччину - вони не роблять адекватного тиску на Кремль. Навіть мій власний президент в Штатах не робить адекватного тиску на Кремль. Тому за це ви точно не отримаєте відповідь НАТО", - заявив Ходжес.
Водночас він вважає, що якби Росія насправді відкрито застосувала силу, то участь Німеччини в "Північному потоці - 2" була б під питанням.
Раніше Ходжес заявив, що Кремль під приводом "гуманітарної кризи" може здійснити військове вторгнення в Херсонську область через посуху і нестачу води на півострові вже восени цього року.
Таку ж думку висловив президент американського фонду Джеймстаун Глен Говард, зазначивши, що посушливе літо в Криму може спонукати росіян перейти до активних дій в Херсонській області, щоб отримати контроль над Північно-Кримським каналом і відновити водопостачання окупованого Криму.
Також в українській розвідці заявили, що Росія відпрацьовує план щодо застосування Збройних сил для створення сухопутного коридору в анексований Крим.
Водночас 5 липня командувач Військово-морських сил ЗСУ контрадмірал Олексій Неїжпапа заявив про велику ймовірність нападу РФ з боку Криму. За його словами, конфлікт спричинить безліч жертв.
Не пізніше 6 червня командувач Об'єднаних сил Збройних сил України Сергій Наєв назвав слова Неїжпапи перебільшенням і назвав ситуацію контрольованою.