Про це сьогодні пише Саймон Шустер на сторінках Time. Журналіст зауважує, що Росія за останні кілка місяців зробила те, що українським експертам і симпатикам Альянсу не вдавалося роками. Агресія Володимира Путіна переконала українців у необхідності приєднання до НАТО.
Згідно з результатами опитування Pew Research за 2009 рік, більше половини українців були проти вступу в НАТО, і лище 28% людей підтримували цю ідею. Сьогодні ж 44% українців хотіли б бачити свою країну серед членів Альянсу.
Політики в Києві запропонували законопроект про скасування позаблокового статусу України, який заважав вступу в НАТО. Однак експерти кажуть, що Альянс не готовий до такого ризикованого кроку.
"В НАТО все ще схиляються перед вимогами Москви", - вважає голова "Атлантичної ради України" Вадим Гречанов.
Вимоги Росії, у свою чергу, звучать дуже голосно і однозначно. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у перший день саміту НАТО в Уельсі застеріг Альянс від надання Україні членства.
За його словами, в такому разі переговори про перемир'я з терористами на Сході України можуть зірватися. В цей же час російський генерал Юрій Якубов заявив, що Кремль змінить свою військову доктрину і внесе в неї визначення, що НАТО – потенційний ворог Росії.
Після цих заяв вчора ввечері лідери п'яти найсильніших країн НАТО зустрілися з президентом України Петром Порошенком і пообіцяли йому фінансову допомогу для модернізації українськії армії. Однак членство в Альянсі не обіцяли навіть у віддаленій перспективі.
"Путіна можна зупинити лише силою, більшою, ніж в нього. Ми чекали на таку силу від НАТО, оскільки він має її. Він може зупинити Путіна. Але зараз члени Альянсу вирішили цього не робити", - прокоментував Гречанов.
Сьогодні на сторінках Foreign Policy Мадлен Олбрайт писала, що США пропонували Росії членство в НАТО, але Путін все зіпсував. !zn