НАТО перебуває на стадії розробки нової оборонної моделі для свого східного флангу. Це анонсував генсек Єнс Столтенберг за підсумками зустрічі Північноатлантичної ради на рівні очільників Міноборони країн-членів Альянсу.
Судячи з його слів, нова модель щодо сухопутних військ складатиметься з трьох елементів:
1. Продовження нарощення присутності бойових груп. За останні місяці кількість таких на території від країн Балтії до Чорного моря вже подвоїлась з чотирьох до восьми. Зокрема Франція стала на чолі такої групи в Румунії, «інші союзники теж активізувалися».
2. Розміщення більшої кількості озброєння заздалегідь, зважаючи на те, що «часто потрібен час для перевезення важких вантажів».
3. Третій елемент – попереднє закріплення військ за конкретними територіями. Вони тренуватимуться в тих регіонах, за які нестимуть відповідальність, сказав генсек НАТО.
Водночас політик дав зрозуміти, що передові позиції займуть не всі війська, а лише частина з них. Решта перебуватимуть у своїх країнах, “проте в разі необхідності будуть готові до оперативного перекидання на східний фланг”.
Нагадаємо, союзники по НАТО домовилися не давати Україні штурмові літаки та танки. Зеленський, як сказав президент Макрон, про це знає.
Цього місяця генсек Столтенберг також заявляв, що у відносинах з Україною НАТО зосереджене на наданні термінової допомоги, про ПДЧ (Плану дій щодо членства –ред.) поки не йдеться.