Україна і НАТО спільно розробляють нову модель системи командування та управління, на основі якої у відповідності зі стандартами НАТО будуть реорганізовані Збройні сили України, повідомив в. о. голови української місії при Альянсі Єгор Божок.
"Ми спільно з НАТО почали, і ця робота вже знаходиться на завершальному етапі, розробку нової концепції щодо того, як повинна виглядати нова система командування і управління українською армією. Вже найближчим часом ми отримаємо докладний документ, в якому буде визначено, що треба зробити і чого потрібно досягти, щоб реформувати систему командування і управління ЗСУ відповідно до стандартів НАТО", - сказав він в інтерв'ю УНІАН.
За рік, що минув з часу прийняття на саміті Україна-НАТО в Уельсі рішення про допомогу Києву у посиленні обороноздатності держави, експерти альянсу вивчили в деталях і проаналізували існуючу систему командування і управління в ЗСУ.
"Оцінка була дуже критичною. Загальний висновок такий, що система командування і управління, яка існувала досі в ЗСУ, абсолютно не відповідає стандартам НАТО. Охарактеризувати це в двох словах можна так: по логіці та філософії наша система командування і управління ЗСУ повністю не збігається з тією логікою і філософією, які застосовуються в НАТО. Наша система була і залишається ще багато в чому радянської", - наголосив дипломат.
Як у свою чергу писаву статті в ZN.UA Юрій Бутусов, керівництву України на другому році війни в Донбасі необхідно, нарешті, створити дієву, а не фіктивну стратегію ведення війни, а також затвердити стратегію реформи оборонного сектора. Він підкреслює, що керівництво НАТО дивується нездатності керівництва України сформувати стратегію дій і реформ. "Імітація реформ підриває довіру наших партнерів і серйозно знижує можливість отримати західну військову допомогу", - пише Бутусов.
На його думку, Україні необхідно зосередити всі зусилля на створенні дієздатних збройних сил і Нацгвардії на професійній основі. Необхідно створити ефективну та комплексну розвідувальну систему, побудувати сучасне розвідувальне співтовариство. Для цього вже зараз є всі ресурси, підкреслює експерт.
Також, на думку Бутусова, завданнями українського командування на стратегічному рівні повинні, зокрема, стати зміна системи комплектування і моделі управління військами, також необхідно приділити значну увагу заміні начальницького складу, роботі з офіцерськими кадрами. Крім того, слід звернути особливу увагу на організацію військової розвідки.