Російські війська, ймовірно, вичерпують свої запаси артилерійських боєприпасів, і в результаті цього їм буде важко підтримувати поточний темп операцій на певних ділянках фронту, пише Інститут дослідження війни.
Експерти посилаються на начальника Головного управління військової розвідки Кирила Буданова, який 31 грудня повідомив, що російські війська в Україні відчувають значні проблеми з артилерійськими боєприпасами, які стануть більш помітними до березня 2023 року.
Буданов заявив, що раніше російські війська застосували 60 тис. артилерійських снарядів на день (станом на якусь невизначену дату), а зараз використовують лише 19 000–20 000 снарядів.
Буданов заявив, що російські сили також вилучили всі залишки артилерійських боєприпасів із білоруських військових складів для підтримки своїх операцій в Україні.
Міністерство оборони Сполученого Королівства (МО Великобританії) повідомило 24 грудня, що російським силам наразі не вистачає необхідних запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій і що підтримання оборонних операцій уздовж довгої лінії фронту в Україні потребує російських військових щодня витрачати значну кількість снарядів і ракет.
ISW оцінює, що обмеження боєприпасів, ймовірно, частково перешкодять російським військам підтримувати високі темпи операцій у районі Бахмута в найближчій перспективі.
Вичерпання запасів артилерійських боєприпасів російської армії, ймовірно, вплине на їхню здатність вести високі темпи операцій в інших місцях України. Цей український звіт про те, що росіяни вже вичерпали запаси боєприпасів у Білорусі, є ще одним показником того, що відновлення широкомасштабного російського наступу з Білорусі в найближчі місяці є малоймовірним.
"Унікальні кадри війни з передової, важкі окопні бої з окупантами, коли ворога видно неозброєним оком, порятунок та евакуація поранених побратимів", -– йдеться в описі нещодавно опублікованої документалки з-під Бахмута.