Голова Державної фіскальної служби (ДФС) Роман Насіров може бути звільнений урядом у зв'язку з недотриманням у фіскальному відомстві закону про люстрацію.
Таку рекомендацію Кабміну надала робоча група Мін'юсту, яка проводила люстраційну перевірку ДФС за дорученням Мінфіну.
"Згідно зі звітом, наданим Кабміну, робоча група рекомендувала...: від Мін'юсту поставити питання про відповідність його (Насірова – ред.) посаді. Мінфін, Нацслужба (Нацагентство з питань держслужби – ред.), а також секретаріат Кабміну поставили питання про притягнення його до дисциплінарної відповідальності. Ви повинні розуміти, що дисциплінарна відповідальність передбачає також і звільнення", - повідомила директор департаменту з питань люстрації Мін'юсту Тетяна Козаченко на брифінгу в середу, 21 жовтня.
Козаченко пояснила, що Насіров повинен був звільнити половину з 344 представників вищого керівництва ДФС, яке не пройшло люстрацію (42% в ценральном апараті і 15% - керівники в областях).
"З 344 справ було виявлено 76 осіб, які не мають права перебувати на своїх посадах... 66 з них повинні були бути звільнені протягом 10 днів з моменту вступу закону в силу",- пояснила головний "люстратор" Мін'юсту.
"На Кабінет міністрів робочою групою були подані пропозиції, які були підтримані. За протокольним рішенням Кабінету міністрів, на виконання норми закону, буде рекомендовано керівнику ДФС виконати вимоги закону і звільнити всіх зазначених осіб", - зазначила вона.
У разі недотримання цих вимог, Насіров може бути звільнений зі своєї посади, додала Козаченко.
Зазначимо, що за рік в Україні люструвати лише трохи більше 700 високопосадовців. причому, найбільше люстрації пручаються в МВС і ДФС.
У середині квітня 2015 року Яценюк повідомляв, що в Україні вже звільнено 500 осіб, які потрапили під дію закону про люстрацію, ще 1,5 тисячі звільнилися самі.