"Народний фронт" запропонував створити спеціальне відомство у справах заробітчан

Поділитися
Депутати звернули увагу на мільярди доларів заробітчан. Запропонували створити міністерство турботи і любові до них © Сайт партії "Народний фронт"
Депутати з "Народного фронту" хотіли б сповільнити процес трудової міграції за кордон і створювати умови для повернення співвітчизників (щоб вони працювали на українських підприємців).

Фракція "Народний фронт" у Верховній Раді виступає за створення центрального органу виконавчої влади з питань зовнішньої трудової міграції, заявив з парламентської трибуни лідер фракції Максим Бурбак.

"Я звернувся до прем'єра з пропозицією створити єдиний центр для реалізації державної політики щодо трудової міграції. Те єдине місце у виконавчій владі, куди б стікалися ідеї, вимоги, скарги й був зворотній зв'язок. Куди б трудові мігранти та їхні родичі, могли звертатись. Той центр, з яким би комунікували парламентарі, консули, іноземні дипломати й міжнародні організації", - сказав він.

За словами Бурбака, необхідно сповільнити процес трудової міграції за кордон, і створювати умови для повернення співвітчизників.

"Наші трудові мігранти щороку вливають в економіку країни мільярди доларів і є основними інвесторами нашої економіки. Користуючись цими грошима, Україна має витрачати їх в тому числі і на облаштування сімей українських трудових мігрантів на батьківщині", - підкреслив Бурбак.

Він також підкреслив, що за межами України працює кілька мільйонів українців, це майже 10% економічно активного населення України.

Бурбак також зазначив, що фракція "Народний фронт" розпочинає цю роботу у Верховній Раді - ініціює створення міжфракційного об'єднання, щоб почати "формувати законодавчу основу для реальної державної політики у сфері зовнішньої трудової міграції".

"Прошу колег долучатися до цієї справи. Маємо підняти всі законопроекти з цієї теми (а їх не менше десятка), об'єднати, оновити і ухвалити цього року", - закликав він.

Як свідчать результати дослідження, проведеного КМІС на замовлення DT.UA, на запитання про ставлення до трудової міграції на території Росії, 41,9% українців відповіли, що така робота - прийнятна річ, якщо вдома заробіток відсутній. Ще 21,2% обрали "філософський" варіант відповіді: "яка різниця, де заробляти?". Таким чином, виправдовують заробітчанство "в тилу ворога" сумарно - 63,1%.

Детальніше про міграційні настрої громадян України читайте у матеріалі Юлії Мостової і Сергія Рахманіна "Кровотеча" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі