Нардеп розповіла, що у владі зараз думають про відновлення Бахмута та інших знищених міст

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Нардеп розповіла, що у владі зараз думають про відновлення Бахмута та інших знищених міст © Гюндуз Мамедов / Twitter
Голова профильного підкомітету ВРУ Ганна Бондар підтвердила, що наразі існує хаос у планувальній документації відновлення та розвитку громад

Народний депутат Ганна Бондар, яка очолює підкомітет ВРУ з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин, визнала проблему з хаосом у плануванні відновлення та розвитку громад, який закріплюється як діючим законом про регулювання містобудівної діяльності, так і скандальним законопроєктом №5655, де будівельне лобі, бажаючи безпосередньо брати участь у розподілі грошей на відновлення, зайшло на територію регіональної політики. Про це нардеп заявила в інтерв’ю парламентським аналітикам Руху ЧЕСНО Олександру Саліженку та Вікторії Олійник. 

«Так, ця проблема є. В комітеті працює окрема робоча група, яка опікується комплексними програмами відновлення тергромад під керівництвом голови комітету. На останньому засіданні цієї групи знову порушували це питання. Міжнародні партнери USAID висловили припущення, що ці програми треба втягнути до ЗУ «Про засади державної регіональної політики», але нам повідомили, що в Міністерстві відновлення над питанням дубляжу програм і планів відновлення працює окрема робоча група під керівництвом заступниці міністра пані Азархіної. Про результати роботи міністерство поки не звітувало», – сказала Бондар.

За її словами, зараз у влади немає політики щодо відновлення знищених міст, наприклад Бахмуту.

«Є поодинокі висловлювання. Політики щодо цього ще немає. Сподіваюся, Міністерство відновлення її розробляє, воно має розпочати відповідну дискусію. Але, на жаль, у Мінвідновлення регіональна тематика не в пріоритеті», – сказала Бондар.

За словами народного депутата, у 2021 році втратила чинність Генеральна схема розселення України, ухвалена на 20 років. Нардеп вважає, що вона потрібна, зважаючи на реальність війни.
«В нас дуже змінився профіль регіонів через війну. Маємо переосмислити те, чим займаються в окремих регіонах і як саме це відбувається. На основі схеми зможемо дискутувати, чи відновлювати нам конкретний населений пункт, чи ні», – вважає Бондар.

Нагадаємо, у звіті про готовність України до переговорів про вступ до ЄС Європейська комісія застерегла Україну від ухвалення закону про містобудування в тому вигляді, в якому він існує зараз. В Єврокомісії вважають, що закон може призвести до безправ'я місцевих органів влади.

Як неодноразово писало ZN.UA, норми, закладені у законопроєкті 5655, створять ризики у процесах відновлення України, чого наша країна не може собі дозволити. Детальніше про ризики підписання законопроєкту пише редактор відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова у статті «Міна №5655. Який сценарій повоєнного відновлення лобісти закону заклали президентові на підпис?»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі