Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив про те, що між Україною і Сполученими Штатами немає ніякої напруженості, адже Українська держава не втручалася у вибори США і не буде цього робити, передає "Інтерфакс-Україна". За словами Кулеби, дії певних людей потрібно розглядати як дії окремих фізичних осіб.
"Щодо якогось напруження у двосторонніх відносинах, то немає - ми його не відчуваємо, тому що немає ніяких підстав стверджувати, що Україна, як держава, втручалася у внутрішні справи США. Цього не було, цього немає, і цього ніколи не буде. Дії окремих осіб повинні відповідно розглядатись та вирішуватись, як дії окремих фізичних осіб", - заявив Кулеба під час онлайн-бріфінгу в четвер.
Він також додав, що будь-яка людина, яка хоче так чи інакше вплинути на внутрішньополітичні процеси Сполучених Штатів, в кінцевому результаті буде нести за це відповідальність. Адже, за словами Кулеби, США дуже жорстко і принципово ставляться до подібних речей.
"Тому всі люди, які намагалися це робити, повинні були усвідомлювати наслідки подібних кроків", - зазначив міністр.
За словами глави МЗС, Сполучені Штати у всій комунікації з приводу втручання у їхні вибори відзначають, що у них є підстави підозрювати цих людей в діях в інтересах РФ, а не України.
"Це дуже важливе зауваження, щоб в інформаційному просторі та громадській думці у США не формувалася думка про те, що це українці від імені Української держави щось робили", - пояснив Кулеба.
11 січня США ввели економічні санкції проти семи українських громадян. Також у список потрапили кілька компаній, які за даними американського Мінфіну, базуються на території України. Серед фізосіб в санкційному списку опинилися "слуга народу" Олександр Дубінський, Дмитро Ковальчук, Костянтин Кулик, Олександр Онищенко, Антон Симоненко, Андрій Теліженко, Петро Журавель.
Пізніше Мінфін США заявив, що фізичні особи та їхні організації України, проти яких введені санкції за втручання в американські вибори, були частиною кампанії РФ зі здійснення впливу на американський виборчий процес.
Всіх їх Мінфін США пов'язує з народним депутатом Андрієм Деркачем, щодо якого санкції ввели ще у вересні минулого року за "спроби вплинути на президентські вибори в США 2020 року". Навесні 2020 року ексрегіонал Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які нібито свідчили про вплив колишнього віцепрезидента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка.
Безпосередньо Дубінський зв'язок з Деркачем заперечує, а потрапляння в список пояснюєт "помилковими доносами" недоброзичливців і "об'єктивно складною ситуацією у США", яка нібито завадила американським чиновникам розібратися в тому, що відбувається. Своєю чергою у фракції "Слуги народу" заявили про те, позиція Дубінського "часто не співпадала" з позицією фракції, а також погодилася з неприпустимістю втручання в американські вибори.
В ОПУ обіцяють вже найближчим часом оприлюднити конкретні кроки по залученню до відповідальності українців, які потрапили до списку санкцій США. Щоправда, за день до такої заяви радник глави ОПУ Михайло Подоляк заявив, що ні Володимир Зеленський, ні його Офіс на санкції проти Дубінського реагувати не будуть, переклавши відповідальність за це на парламентську фракцію "Слуги народу".
Детальніше про суть того, що відбувається навколо "плівок Деркача" читайте у статті Тетяни Силіної "Гра Україною" для читачів ZN.UA.