Напруга між Зеленським і Камалою Гарріс з’явилася перед вторгненням РФ в Україну – Time

Поділитися
Напруга між Зеленським і Камалою Гарріс з’явилася перед вторгненням РФ в Україну – Time © EPA-EFE/URS FLUEELER
Зеленський і Гарріс не дійшли згоди під час зустрічі у лютому 2022 року.

Відносини між президентом України Володимиром Зеленським і віцепрезиденткою США Камалою Гарріс, яка є імовірною кандидаткою на посаду очільниці Білого дому, ніколи не були особливо теплими. Тон їм задала зустріч напередодні повномасштабної війни Росії проти України.

Про це у статті для Time пише журналіст Саймон Шустер.

На Мюнхенській безпековій конференції 2022 року Гарріс мала зустрітися із Зеленським і донести до нього, як США планують реагувати на російське вторгнення, а також показати останні оцінки американської розвідки і розповісти про "підготовку, необхідну для досягнення успіху на полі бою".

"Камала Гарріс сказала, що напад неминучий. Президент Зеленський на це відповів: "Я розумію. Наша розвідка також має цю інформацію", – зазначив журналістам колишній міністр оборони України Олексій Резніков, який був присутній на зустрічі.

Зеленський закликав США ввести превентивні санкції проти Росії, які, на його думку, змусили б Владіміра Путіна переглянути рішення, однак Гарріс була проти.

"Якщо напад дійсно неминучий, стверджував Зеленський, США повинні заповнити Україну зброєю, зокрема зенітними системами, винищувачами і важкою артилерією, необхідною для того, щоб запобігти захопленню країни російськими військами.

Гарріс відкинула обидві пропозиції. Вона сказала, що США не можуть запровадити превентивні санкції проти Рф, оскільки покарання може настати лише після скоєння злочину. А замість того, щоб пообіцяти надіслати сучасне озброєння, говорить Резніков, американці тиснули на Зеленського, аби він публічно заявив про неминучість вторгнення", – йдеться у матеріалі.

Позиція США, визначена на той час президентом Джо Байденом, полягала в тому, що загроза санкцій є більшим стримуючим фактором для Росії, ніж їх запровадження. А надання Києву сучасного озброєння, ймовірно, зміцнить переконання Путіна в тому, що Україна стає ближче до вступу в НАТО.

"Повідомлення Гарріс посилило розчарування Зеленського союзниками напередодні широкомасштабного російського вторгнення і задало тон у відносинах з Гарріс, які ніколи не були особливо теплими", — зауважують журналісти.

На початку літа Гарріс відвідала мирний саміт у Швейцарії, який організувала Україна. Зеленський сподівався на цій зустрічі зібрати якомога більше світових лідерів на підтримку свого плану припинення війни. Байден відмовився приїхати, пославшись на збір коштів, а Зеленський у відповідь публічно розкритикував президента США: Путін, за його словами, "аплодував би" рішенню Байдена не приїжджати.

Коли замість нього прибула Гарріс, її розмова із Зеленським була просякнута тією ж формальністю, що і їхні попередні зустрічі. Обидва лідери сиділи один навпроти одного за столом переговорів. Зеленський зачитав заздалегідь підготовлену промову, подякувавши президенту Байдену і Конгресу США за підтримку.

"Путін намагається розширити війну і зробити її більш кривавою, - сказав він. "Але разом з Америкою і всіма нашими партнерами ми захищаємо життя наших людей".

У відповідь Гарріс зазначила, що це буде її шоста зустріч з президентом України з моменту початку повномасштабної війни. "Не остання, – з посмішкою відповів Зеленський. "І, сподіваюся, в кращі часи", – сказала Гарріс.

Камала Гарріс зарекомендувала себе як «стійкий олов’яний солдатик» адміністрації Байдена. Дуже ймовірно, що саме її Демократична партія висуне на з’їзді у серпні кандидаткою на виборах президента США замість Джо Байдена. Та чи здатна Гарріс проводити самостійну політику? Чи розуміється вона на світових справах? І якими є її шанси перемогти Дональда Трампа?

Відповіді на ці запитання читайте в статті експосла України в США Олега Шамшура на ZN.UA "Чи покарає Гарріс Трампа й чого ще очікувати Україні від Байдена цього року".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі