Україні вдалося залучити більшість учасників Саміту миру до української формули миру як основної рамки для подальших переговорів. Але результат був затьмарений тим, що ключові країни, орієнтовані на Росію, такі як Саудівська Аравія, Індія та Південна Африка, не підтримали підсумкову декларацію. А Китай взагалі проігнорував саміт, пише POLITICO.
Видання зазначає, що мирний саміт більше нагадував чергову Генеральну Асамблею ООН, «де різні країни говорять про Статут ООН і повагу до міжнародного права», але учасники Саміту миру дійшли консенсусу, що війна в Україні повинна закінчитися «справедливим і тривалим миром», а не миром за будь-яку ціну.
«Але привид Росії навис над самітом після ультимативної мирної пропозиції», яку зробив російський диктатор Владімір Путін за день до початку Саміту, зазначає POLITICO, яка «посилила реальність того, що з Кремлем врешті-решт доведеться мати справу».
«На жаль, вплив Росії все ще сильний. Багато країн все ще намагаються балансувати навіть після всього терору, який Путін приніс в Україну. Путін зрозумів, що не може вийти з ізоляції, тому його мета – залучити інші країни на свій бік. Однак він бореться лише за себе», – сказав президент України Володимир Зеленський, коментуючи вплив Росії на низку країн, частина з яких була присутня на Саміті миру.
Нагадаємо, на думку британської Financial Times, «Росія зберігає свою міжнародну економічну силу та вплив», про що свідчить те, що низка країн так званого Глобального Півдня не підписали спільне комюніке, хоча були присутніми. Агентство Bloomberg вважає, що президент Зеленський «не зміг заручитися підтримкою низки ключових країн Глобального Півдня» (країни зі складу БРІКС не підписували спільного комюніке Саміту миру).