НАБУ звернулося до САП за санкцією на слідчі дії в НАЗК

Поділитися
НАБУ звернулося до САП за санкцією на слідчі дії в НАЗК НАБУ не може провести обшуки в НАЗК без санкції САП © НАБУ
У Бюро не виключили, що фігуранти справи можуть займатися знищенням доказів корупції в НАЗК.

Національне антикорупційне бюро України спрямувало до Спеціалізованої антикорупційну прокуратури клопотання про проведення слідчих дій у рамках розслідування справи про можливе одержання неправомірної вигоди посадовими особами Національного агентства з питань запобігання корупції.

У прес-службі НАБУ повідомили інформагентству "Інтерфакс-Україна", що у середу, 15 листопада, детективи направили клопотання до САП разом з матеріалами, необхідними для прийняття рішення прокурором про достатність підстав для його погодження.

У Бюро зазначили, що, згідно з нормами кримінально-процесуального законодавства, процесуальний керівник має необмежений доступ до матеріалів досудового слідства.

Тим часом, керівник другого підрозділу детективів НАБУ Олександр Карєєв не виключив, що посадові особи НАЗК можуть скористатися часом до санкціонування прокуратурою обшуків для знищення доказів.

"Інформація саме такого характеру не надходила, але ця інформація очевидна. Якщо є якісь сліди, то певні особи можуть їх знищити. Тобто можуть. Те, що знищують, – немає такої інформації, однак те, що можуть, – це, напевно, розумній людині зрозуміло", - заявив він на брифінгу в Києві в середу, 15 листопада.

На питання, чи є докази зв'язків фігурантів справи з посадовими особами Адміністрації президента, він відповів, що є інформація, яка "підтвердилася" в ході розслідування.

"Це стосується не тільки службових осіб Національного агентства з питань запобігання корупції", - зазначив Кареєв, відмовившись уточнювати деталі, пославшись на можливу загрозу для заявників у справі.

Нагадаємо,14 листопада директор департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна звинуватила керівництво агентства у фальсифікації результатів перевірки е-декларацій чиновників і депутатів, зокрема, за вказівками з Адміністрації президента. Вона також повідомила про те, що передала відповідні матеріали до НАБУ.

На підставі отриманих матеріалів НАБУ розпочало розслідування за фактом отримання посадовими особами НАЗК неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, поєднаного з вимаганням. Попередня правова кваліфікація - 4 ч. ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України.

У НАБУ заявили, що в НАЗК почали знищувати документи, поки бюро чекає дозволу від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на проведення слідчих дій у справі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі