Зазначається, що детективи Головного підрозділу детективів НАБУ здійснюють досудове розслідування у трьох кримінальних провадженнях щодо дій службових осіб НАЗК.
"Два з цих проваджень відкриті за фактом можливого вчинення службовими особами НАЗК кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст 191 КК України", - зазначили в повідомленні.
Йдеться про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.
"У рамках ще одного кримінального провадження розслідуються факти, попередньо кваліфіковані за статтею 366-1 КК України", - зазначено у відповіді НАБУ. Стаття 366-1 стосується Декларування недостовірної інформації.
"Повідомлення про підозру службовим особам не здійснено", - додали у відповіді НАБУ. Жодних прізвищ, про кого саме йдеться у повідомленні не зазначили.
У НАБУ також підтвердили, що не здійснюють досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо можливого безпідставного нарахування та виплати зарплати голові і членам НАЗК. І також підтвердили, що на свій запит від 3 травня 2017 року до Кабміну отримали відповідь, що уряд не надавав дозволу на преміювання членів НАЗК.
При цьому в НАБУ наголосили, що ще восени 2016 року після аналітичної оцінки дійшли висновку, що "існують правові колізії та прогалини у чинному законодавстві, які зробили можливим нарахування та виплати премій членам НАЗК всупереч принципам бюджетної системи України".
У документі зазначили, що "З метою усунення зазначених проблем", НАБУ надіслало свої пропозиції Нацагенції з питань державної служби.
Повідомлялось, що НАБУ проводить розслідування дій членів НКРЕКП при затвердженні формули "Роттердам+".
Також повідомлялось, що члена НАЗК оштрафували на 6800 грн.