Національне антикорупційне бюро опублікувало десять фактів про розслідування справи про заволодіння коштами "Східного гірничо-збагачувального комбінату" і "Енергоатому", у якому підозрюють екс-голову комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Миколу Мартиненка, що тривало два роки.
Зокрема як повідомили в НАБУ, детективи надіслали понад 50 запитів про надання інформації в міжнародні інституції.
"Понад 50 запитів про міжнародну правову допомогу надіслали детективи НАБУ аби з'ясувати обставини вчинення злочинів із заволодіння коштами ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" та ДП "НАЕК "Енергоатом", - йдеться в повідомленні.
Також в агентстві опублікували інфографіку про основні факти стосовно розслідування у цій справі.
Нагадаємо, 9 січня детективи НАБУ відкрили екс-голові комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Миколі Мартиненку і його захисникам доступ до матеріалів кримінального провадження за фактами заволодіння коштами "Східного гірничо-збагачувального комбінату" і "Енергоатому".
Заначимо, що 20 квітня 2017 року детективи НАБУ затримали колишнього народного депутата Миколу Мартиненка. Затримання було проведено в рамках розслідування справи про закупівлі ДП "СхідГЗК" концентрату урану через австрійську прокладку. За даними слідства, колишній член парламентської фракції "Народного фронту" Микола Мартиненко є співучасником розтрати понад 17 мільйонів доларів держпідприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат".
22 квітня Солом'янський районний суд Києва відмовив в арешті колишнього народного депутата Миколи Мартиненка і відпустив його на поруки групи народних депутатів. Того ж дня на поруки судом був випущений перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Перелома, якого слідство вважає спільником Мартиненка.
У листопаді прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ухвалив рішення про об'єднання кримінальних проваджень про розтрату коштів "СхідГЗК" і "Енергоатому" в одне. Зараз у цьому об'єднаному кримінальному провадженні про підозру повідомлено 11 особам, з яких 5 перебувають у розшуку.
20 грудня Мартиненку вручили оновлену кінцеву підозру.