НАБУ і САП завершили розслідування справи щодо розтрати коштів проекту "Стіна"

Поділитися
НАБУ і САП завершили розслідування справи щодо розтрати коштів проекту "Стіна" Низка епізодів, пов'язаних із цим проектом, були виділені в окреме провадження © Facebook/Арсеній Яценюк
Підозрюваним та їхнім захисникам надано доступ до матеріалів слідства.

Прокурори САП повідомили про завершення досудового розслідування, яке проводилось детективами НАБУ, справи про заволодіння держкоштами, виділеними на так званий проект "Стіна". Підозрюваним та їхнім захисникам надано доступ до матеріалів слідства для ознайомлення. Після завершення цього процесу детективи складуть обвинувальний акт, а прокурори направлять його до суду.

Як повідомляє прес-служба НАБУ, посадовців Державної прикордонної служби та представників бізнесу підозрюють у корупційних зловживаннях, в результаті яких інтересам держави завдано збитків у розмірі понад 16,68 млн гривень. Зокрема, детективи і прокурори інкримінують вчинення кримінальних правопорушень:

- начальнику управління капітального будівництва ДПСУ - ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.27, ч.2 ст.210 (нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням) КК;

- колишньому начальнику першого окремого відділу капітального будівництва ДПСУ - ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 (службове підроблення), ч.2 ст.210 КК;

- старшому офіцеру першого окремого відділу капітального будівництва ДПСУ - ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК;

- директору ТОВ "АЗІ" - ч.5 ст.191 КК;

- колишньому директору ДП "Чернігівський облавтодор" ДАК "Автомобільні дороги України" - ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК;

- директору та засновнику ТОВ "Будцентр "Вітязь" - ч. 5 ст.191, ч.1 ст.366 КК;

- одному з посередників - ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 КК;

- іншому посереднику - ч.5 ст.27, ч.5 ст.191, ч.3 ст.27, ч.2 ст.205 (фіктивне підприємництво) КК.

За даними слідства, розкрадання коштів проекту відбувалося через завищення обсягів фактично виконаних робіт порівняно із зазначеним в актах приймання-передачі. Крім того, у документах зазначалися роботи, які взагалі не виконувалися.

Повідомляється, що під час розслідування детективи ініціювали судові експертизи, виїжджали на кордон, де разом із експертами оглядали ділянки для оцінки фактичного обсягу виконаних робіт та співставлення їх з даними, які містяться в актах прийому-передачі.

Досудове розслідування за наведеними фактами розтрати коштів держбюджету здійснюється з березня 2016 року. 8 серпня 2017 року детективи НАБУ затримали шістьох підозрюваних у розтраті держкоштів, виділених на проект "Стіна". 11 серпня Солом'янський райсуд Києва обрав запобіжний захід сімом фігурантам кримінального провадження за фактом розтрати коштів проекту "Стіна", усі вони були взяті під варту з альтернативою застави. Два місяці потому, у листопаді, викрито та затримано ще одного учасника.

Низка епізодів, пов'язаних із цим проектом, виділені в окреме провадження - розслідування по них триває.

Про запуск проекту "Стіна" Арсеній Яценюк, який тоді очолював уряд, оголосив на початку вересня 2014 року. Активні роботи передбачалося завершити за півроку. Зараз приблизний термін їх закінчення - 2020 рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі