На думку автора, влада була зацікавлена у повному контролі над справою "чорної бухгалтерії" поплічників екс-президента-втікача Віктора Януковича, оскільки незалежне розслідування загрожувало існуванню політичної еліти. А Національне антикорупційне бюро (НАБУ) не хотіло "вовтузитися" з нею, бо розслідування вимагало серйозних зусиль і не обіцяло швидких піар-дивідендів. Тож за відсутності законних підстав справа була передана до Генеральної прокуратури.
"Це при тому, що вказана справа стосується основ політичної корупції в Україні і за її допомогою можна серйозно "почистити" політичну верхівку. Однак НАБУ і САП самоусунулися від розслідування корупційної справи №1 і таким чином фактично сприяли її "похованню"", - зазначає він.
Як зазначав у коментарі DT.UA екс-заступник голови СБУ, головний ризик справи "чорної бухгалтерії "Партії регіонів" був і залишається у спробі політичного впливу на її розслідування. "Ті, хто сьогодні при владі, робитимуть усе, щоб допомогти ключовим фігурантам "чорної бухгалтерії" ПР вийти з води сухими. Бо вони є, так би мовити, спорідненими душами, які кровно пов'язані між собою: разом робили багато того, що не підлягає розголошенню", - наголошував Віктор Трепак.
Детальніше про руйнівні помилки очільників антикорупційних органів країни читайте у матеріалі Віктора Трепака "Холодницький & Ситник: фатальні помилки керівників антикорупційних органів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".