Сама Ю.Тимошенко зустрічала депутатів і журналістів з посмішкою на обличчі. "Сумувала за вами, два тижні не бачилися", - сказала вона.
Частина журналістів не змогла пройти до зали. Співробітники "Грифона" закрили двері зали засідань, оскільки в ній закінчилися місця.
Головуючий суддя Родіон Кірєєв поінформував про звернення та клопотання, які надійшли за цей час до канцелярії суду, зокрема звернення народного депутата, голови фракції БЮТ-Батьківщина Івана Кириленка про зміну запобіжного заходу для Ю.Тимошенко, заява депутата Юрія Кармазіна (фракція НУ-НС) про готовність взяти її на поруки.
Потім Р.Кірєєв повідомив, що до суду надійшли заяви від адвокатів Ю.Тимошенко про відновлення стадії судового слідства.
Він підкреслив, що враховуючи стадію судових дебатів, поставити на обговорення можна тільки клопотання про відновлення судового слідства.
"Суд вважає можливим поставити на обговорення клопотання виключно у тій частині, яка стосується відновлення судового слідства", - сказав Р.Кірєєв.
У той же час прокурори виступили проти задоволення цього клопотання, оскільки відновлення судового слідства можливе лише при появі нових доказів.
У свою чергу адвокат Ю.Тимошенко Юрій Сухов, виступаючи на підтримку клопотання, зазначив, що суд не оприлюднив всі матеріали справи і не розглядав клопотання про зміну запобіжного заходу.
Нагадаємо, 12 вересня головуючий суддя у «газовій справі» стосовно Ю.Тимошенко Родіон Кірєєв оголосив перерву в засіданні для належної підготовки підсудної до судових дебатів та забезпечення її права на захист.
Адвокат Сергій Власенко зазначив, що завдяки двотижневій перерві екс-прем'єр і його захисники змогли не тільки підготуватися до судових дебатів, а й нарешті належним чином ознайомитися з матеріалами справи.
У своїй статті для ZN.UA адвокат Микола Сірий пише, у діях екс-прем’єр-міністра Ю.Тимошенко при підписанні газових контрактів у 2009 році немає ані перевищення влади, ані перевищення службових повноважень.. Він нагадав, що Ю.Тимошенко як прем’єр-міністр України та керівник офіційної української урядової делегації перебувала у переговорному процесі з офіційною російською урядовою делегацією. В результаті переговорів було досягнуто певних домовленостей. Ці домовленості Ю.Тимошенко постфактум документарно оформила у вигляді свого окремого доручення - директив. За обставин законодавчої неврегульованості вона обрала одну з можливих форм закріплення політичної позиції. При цьому вона не порушила жодного прямого законодавчого припису, жодної правової заборони. Ю.Тимошенко власноруч не підписувала й не могла підписувати жодних контрактів на поставку чи транзит газу. Відтак, з очевидністю можна вважати, що в діях немає ані перевищення влади, ані перевищення службових повноважень, наголошує адвокат.