На шляху до ЄС загрозою для Києва є не лише Будапешт. Але роботу з мінімізації "угорського виклику" провести потрібно — Єлісєєв

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
На шляху до ЄС загрозою для Києва є не лише Будапешт. Але роботу з мінімізації © ALEJANDRO PAGNI/AFP via Getty Images
Виявляється, Зеленському рекомендували утриматися від візиту до Брюсселя. 

Завдання української дипломатії — сприяти формуванню консенсусу держав-членів ЄС на кожному етапі переговорів. Тому роботу потрібно вести не лише з Єврокомісією, а й із кожною європейською столицею. Водночас звужувати виклик лише до угорського чинника було б недалекоглядним, адже ситуація значно складніша. Про це пише у своїй статті для ZN.UA "Перемога в битві за ЄС: сім уроків та викликів" Костянтин Єлісєєв. 

"Щодня міцнішають позиції словацьких скептиків (особливо в контексті президентських виборів наступного року), з’явився фактор Вілдерса в Нідерландах, треба зберігати пильність і на австрійському напрямку. На обрії — рік численних виборів як в окремих європейських країнах, так і загальноєвропейських, які можуть призвести до зміни урядів і нового розкладу сил у Європарламенті, - нагадує Єлісєєв. - Ба більше, з прогресом переговорів і відкриттям нових глав виникатимуть нові й нові питання, які провокуватимуть напругу навіть із найближчими друзями. Адже в міжнародних відносинах керуються насамперед власними національними інтересами".

Експерт наголошує, що треба вже зараз прораховувати такі точки й можливі варіанти дій, аби знайти взаємоприйнятні розв’язки. 

"Магія дипломатії емоцій", яка раніше давала результат, практично себе вичерпала. Позитивне рішення Євроради стало можливим завдяки збігу геополітичних інтересів Євросоюзу з предметною роботою української сторони з виконання рекомендацій Єврокомісії. Натомість безперервна хвиля образ і звинувачень із боку офіційного Києва на адресу угорського керівництва ледь не призвела до катастрофи", - пояснює автор. 

Ба більше, емоційний короткий обмін репліками між Зеленським і Орбаном у Буенос-Айресі став лише черговим прикладом того, як робити не треба. Недарма президенту України рекомендували утриматися від візиту до Брюсселя, наголошує Єлісєєв. Над цим "дзвіночком" варто було б серйозно замислитися. 

"Україні потрібно організувати системну продуману та комплексну роботу з мінімізації "угорського виклику", використовуючи всі можливі шляхи комунікації. Угорщина не припинить бути нашим сусідом і залишатиметься однією з держав-членів ЄС і НАТО, від позиції якої залежатиме ухвалення ключових стратегічних рішень щодо нашої європейської та євроатлантичної інтеграції. А тому й політику, й риторику, й підходи слід будувати так, аби відносини України з Угорщиною стали кращими за взаємини Будапешта з Москвою", - сказано у матеріалі.

І це слід починати вже завтра, оскільки залишається заблокованим питання про Механізм підтримки України у 50 млрд євро до 2027 року, нагадує автор.

"Не забуваймо, що згода Будапешта буде потрібна нам і для ухвалення так званої переговорної рамки у березні наступного року, й для відкриття та закриття переговорних глав. Загалом, як прямо попереджає Віктор Орбан, до членства України в ЄС Угорщина має "75 прав вето". Слід узяти до уваги й чинник головування Угорщини в Раді ЄС із 1 липня 2024 року", - наголосив дипломат. 

Більше матеріалів Костянтина Єлісєєва читайте на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі