На сайті провідної ОКУ, що збирає роялті за приватне копіювання, методологія зборів пояснюється нечинним законодавством, - експерт 

Поділитися
На сайті провідної ОКУ, що збирає роялті за приватне копіювання, методологія зборів пояснюється нечинним законодавством, - експерт 
Офіс простих рішень провів дискусію щодо перспектив державного регулювання збору за приватне копіювання та репрографію.

7 квітня  за сприяння Офісу простих рішень та результатів відбувся он-лайн круглий стіл на тему “Обговорення стану та перспектив державного регулювання збору за приватне копіювання та репрографію”.

Відкрита публічна дискусія між легальними виробниками-імпортерами та правовласниками (авторами) точилася навколо оцінки законопроєкту № 4537 як інструменту вдосконалення та підвищення прозорості ефективного управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав.

ЗП 4537 вимагає, щоб ОКУ як посередник, акредитований МЕРТ, демонструвала розподіл зібраних зборів серед авторів. 

"Ми всіляко підтримуємо стандарти прозорості, але якщо ми оприлюднимо такі дані, це покаже відсоток відрахування правовласнику, це означає, що будь-хто може порахувати, скільки грошей отримав автор, а це суперечить законодавству про захист персональних даних", - сказав голова ОКУ "Український музичний альянс" Павло Калініченко.

“Аргументація щодо фінансової документації, яку неможливо розміщувати на сайті, не дуже вдала, - продовжив дискусію Олег Кисельов, представник компанії SonyUkraine. - Бо всі держслужбовці повинні розміщувати інформацію щодо своїх статків. А компанії розміщують фінансову звітність, і ця інформація наразі відкрита в Україні та світі. Тому незрозуміло, чому ОКУ хоче бути виключенням”.

Не довелося почути відповіді від Павла Каленіченка на питання від Дмитра Гузія, експерта з авторського права, щодо наявного на офіційному сайті УМА тексту "правил розподілу" отриманих від імпортерів відрахувань, який ґрунтується на положеннях вже нечинної попередньої редакції законодавства, тобто фактично на вже відсутні норми, та не відповідає вимогам Закону 2415. При цьому розподіл  відрахувань, згідно Положення ОКУ «Український музичний альянс» проводиться відповідно до даних сервісу пошукової системи Яндекс. Варто зазначити, що Яндекс з 2017 році заблокований на території України рішенням СНБО.

Нагадаємо, у грудні 2020 року був зареєстрований законопроєкт №4537 про реформування системи управління майновими правами правовласників у сфері авторського права.  На думку законодавців, його прийняття сприятиме зменшенню зловживань організаціями колективного управління (ОКУ) при розподілу зібраних відрахувань (роялті) між авторами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі