На пленумі Верховний Суд підтримав законопроєкт № 9643-1 про "ручну" Велику палату

Поділитися
На пленумі Верховний Суд підтримав законопроєкт № 9643-1 про © Lindasky76 / depositphotos
Цей законопроєкт послаблює Велику палату ВС, бо передає багато повноважень касаційним судам.

На пленумі Верховний Суд України підтримав законопроєкт депутата Павла Павліша "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення діяльності Великої палати Верховного Суду (№ 9643-1), який створює слабку та залежну Велику палату, інформує громадська організація "Фундація DEJURE" у Facebook.

У ГО наголосили, що касаційні суди зможуть призначати суддів  Великої палати та достроково відкликати їх. Це дасть змогу формувати вибірковий склад суду для розгляду конкретних справ.

"По-друге, “політичні” адміністративні справи, які стосуються найвищих державних органів, розподілятимуться на всіх суддів Великої Палати, незалежно від сфери спеціалізації. Це також забезпечить участь лише “потрібних” суддів", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що законопроєкт послаблює Велику палату Верховного Суду, оскільки передає багато повноважень касаційним судам, у яких досі значною мірою є кадри з часів Андрія Портнова та Віктора Януковича.

Чи здатна Вища рада правосуддя  взяти на себе лідерство в процесі продовження судової реформи? Саме зараз, у гострий кризовий момент, коли Верховний суд і його новий очільник не мають достатньо довіри, а влада має карт-бланш на новий виток реформи у своїх інтересах, читайте в інтерв'ю Інни Ведернікової з головою Вищої ради правосуддя Григорієм Усиком "Велику палату Верховного суду треба реформувати, але жодних переатестацій суддів".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі